lt en de

Valdybos pirmininkas linki daugiau profesionalumo

Siekiant maksimalios naudos kooperatyvo nariams ir pačiam kooperatyvui yra būtina aukšta administracijos kvalifikacija ir profesionalumas, tačiau ne mažiau svarbūs ir pačių kooperatyvo narių branda, didesnis įsitraukimas ir domėjimasis kooperatyvo reikalais. Tai pabrėžė ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas, visuotiniame kooperatyvo narių susirinkime pateikęs valdybos veiklos ataskaitą. Jo teigimu, svarbiausiu ŽŪK 

"Pienas LT" projektu išlieka kooperatinės pieno perdirbimo įmonės projektas. "Aplinkybė, kad subankrutavo buvęs technologinės įrangos tiekėjas "Finnah GmbH" ir iš viso to sekusios pasekmės, pareikalavo ir toliau reikalauja greitų ir netradicinių sprendimų. Jei ne ši aplinkybė jau šiuo metu mūsų gaminamas pienas turėjo būti perdirbamas mūsų perdirbimo gamykloje", – kalbėjo N. Narauskas.

Dėl šio bankroto iš vienos pusės pavyko ne tik išvengti nuostolių ir gauti papildomų pajamų, bet iš kitos pusės buvo prarastas laikas."Mūsų visų tikslas per pusantrų metų užbaigti šį projektą ir paleisti gamyklą", – pridūrė valdybos pirmininkas. Be to, 2014-ieji, palyginti su 2013 m., pieno gamintojams pieno supirkimo kainų prasme buvo sunkūs metai.

N. Narauskas savo pranešime akcentavo ir kooperatyvo plėtros būtinybę. 2014 m. kooperatyvas nevykdė aktyvios plėtros (šiuo metu ŽŪK "Pienas LT" vienija 210 narių). "Esu tikras, kad artėja laikas, kai turėsime aiškiau apsispręsti, kuriuo keliu mes norime vystytis šiuo aspektu ateityje (...). Sprendžiant šį klausimą kooperatyvo valdyba ir administracija turi priimti sprendimus dėl pasirinktos krypties ir konkrečių veiksmų, – ateities darbus įvardijo N. Narauskas. – Tai, kad paskutinius tris metus kooperatyvo narių skaičius praktiškai išlieka nepasikeitęs, galima vertinti kaip sekančių priežasčių pasekmes, tai yra užsitęsęs perdirbimo įmonės projektas, kryptingų kooperatyvo plėtros veiksmų stoka ir perdirbėjų vykdoma diskriminacinė politika visų pieno gamintojus vienijančių kooperatyvų atžvilgiu".

ŽŪK "Pienas LT" valdybos pirmininkas taip pat palietė ir kooperatyvo valdymo reformą bei darbus, kuriuos būtina nuveikti 2015 m. Visiems jis linkėjo ir daugiau profesionalumo. "Patirtis rodo, kad yra lengva priiminėti sprendimus, kai situacija rinkose yra palanki ir stabili, kai  sunkumai nespaudžia. Ir priešingai, kai ateina sunkumai, labai dažnai randasi labai daug patyrusių “ekspertų”, – teigė N. Narauskas.

© 2022 UAB "PIENAS LT"