lt en de

Trumpos žinios iš užsienio

Skirtingai nuo Naujosios Zelandijos pieno gamintojų kooperatyvo "Fonterra" prognozių, "Synlait" pieno perdirbimo bendrovės ekspertai kur kas santūriau vertina pieno kainų augimą pasaulinėje rinkoje. "Synlait" teigimu, pieno kainos trumpalaikėje perspektyvo didės, bet ne taip sparčiai, kaip prognozuojama. Už pieno miltų toną 2015 m. liepos mėnesio sandoriuose bus mokama 2700 JAV dolerių (2366 EUR), o ne 3500 USD (3068 EUR) kaip prognozuoja "Fonterra". "Synlait" yra viena didžiausių pieno perdirbimo įmonių Naujojoje Zelandijoje, kasmet perdirbanti apie 500 mln. tonų pieno.

Rusijos Federacijai nepavyko ženkliai padidinti pieno gamybos kaip tikėjosi šios šalies pareigūnai. Vadovaujantis Rusijos Federacijos agrarinės ministerijos duomenimis, pieno gamyba per 2014 m. šalyje išaugo tik 2,2 proc. – nuo 308 mln. tonų iki 311,8 mln. tonų. Bendras pieno gamybos padidėjimas sudarė vos 24,2 tūkst. tonų.

Ukrainos vyriausybė tikisi, kad 2015 m. birželį arba liepą Europos Komisija leis Ukrainos pieno gamintojams ir perdirbėjams eksportuoti į ES rinką pieno produkciją. Tokį lūkestį prieš kelias dienas išreiškė Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministro pavaduotoja Vladislava Rutickaja. "Šiuo metu Europos Sąjungos institucijos ruošia galutinę ataskaitą dėl mūsų produkcijos kokybės ir, tikimės, kad minėta ataskaita bus pateikta birželio arba liepos mėnesį", – spaudos konferencijoje vylėsi V. Rutickaja. Visai neseniai Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministras Aleksėjus Pavlenka prasitarė, kad Ukrainos vyriausybė rengia Briuseliui prašymą, kuriuo siekia, jog šaliai būtų suteikta daugiau kvotų eksportuojamai produkcijai į ES rinką.

© 2022 UAB "PIENAS LT"