lt en de

Talpų kontrolės tvarka palies visus be išimties pieno gamintojus

ŽŪK "Pienas LT" valdyba visapusiškai palaiko ŽŪK "Pienas LT" administracijos įdiegtą pieno talpų kontrolės tvarką, kurios įgyvendinimas ir pirmieji rezultatai buvo pristatyti vasario 4 d. įvykusiame kooperatyvo valdybos posėdyje. "Pamatėme, kad pieninės, kurioms pristatome pieną, mūsų žaliavoje randa vandens, todėl nuo sausio 10 d. įdiegėme pieno talpų kontrolės tvarką, kuri palies visus be išimties pieno gamintojus", – teigė ŽŪK "Pienas LT" vyriausioji technologė Diana Barragan Ferrer.

Vairuotojai, pasak vyr. technologės, kratydavosi atsakomybės, teigdami, kad jie pieno neskiedžia vandeniu, esą tokį pieną į pienines jie pristato iš ūkininkų. Savo ruožtu ūkininkai irgi kaltės neprisiimdavo. Siekiant išsiaiškinti nesąžiningus vairuotojus ir ūkininkus, ŽŪK "Pienas LT" administracija ir įdiegė minėtą pieno talpų kontrolės tvarką. Pirmųjų rezultatų netruko ilgai laukti. 

Duomenys sparčiai buvo apdorojami specialia programa ir valdyba apie juos jau buvo informuota. "Jau tiksliai žinome, kurie pieno gamintojai ir vairuotojai elgiasi nesąžiningai. Tuos duomenis vis dar kaupiame ir analizuojame", – pridūrė D. Barragan Ferrer.

Paklausta, kaip pavyksta išsiaiškinti nesąžiningus ūkininkus ir vairuotojus, vyriausioji technologė pateikė pavyzdį. "Pavyzdžiui, išties keista, kai vieną dieną iš ūkininko paimama 300 kg pieno, o kitą dieną jau 600 kg. Tokie atvejai kaip mat atkreipia į save dėmesį", – sakė D. Barragan Ferrer. Būna, kad paėmus mėginius iš ūkininkų šaldytuvų, VĮ "Pieno tyrimai" vandens šiuose mėginiuose neranda, bet mėginiuose, kurie buvo paimti iš pienvežio talpos "Pieno tyrimų" ekspertai vandens aptinka.

Ji neatskleidė, kiek laiko administracija analizuos duomenis, kada ir kokių priemonių imsis prieš nesąžiningus pieno gamintojus. Baimintis nederėtų sąžiningiems pieno gamintojams. Sunerimti turėtų tik skiedžiantieji pieną vandeniu. Beje, aptikus vandens pienvežyje, bus tiriami ir ūkininkų mėginiai dėl pieno užšalimo temperatūros.

© 2022 UAB "PIENAS LT"