lt en de

Pieno kainos jau pasiekė dugną?

Pieno gamintojai pagaliau sulaukė palankių žinių iš tarptautinių rinkų, rašo "Agrimoney.com". Pieno produktų prekybos sistema "Global Dairy Trade" 2014 m. gruodį ir 2015 m. sausį vykusiuose žaliavinio pieno ir pieno produktų aukcionuose užfiksavo teigiamas tendencijas. Kaip informuoja "Agrimoney.com", susumavus visų pieno produktų aukcionuose įvykusius ateities sandorius "Global Dairy Trade" indeksas gruodžio mėnesį siekė +2,4 proc., o sausio 6 d. vykusių aukcionų indeksas jau pasiekė +3,6 proc. "Pieno gamintojams 2014 m. buvo vieni prasčiausių, bet 2015 metų pradžia suteikė viltį, kad pieno kainos jau pasiekė dugną", – teigia "Agrimoney.com".

Tiesa, "Agrimoney.com" pabrėžia, kad paskutiniame aukcione, kuris vyko 2015 m. sausio 6 d,. buvo parduota tik 33 tūkstančiai tonų žaliavinio pieno, pieno miltų ir kitos pieno produkcijos – pats mažiausias kiekis per pastaruosius 18 mėnesių. Svarstoma, kad pieno produktų kainų kilimas gali būti susijęs su sumažėjusia pieno produktų pasiūla rinkoje. Vis dėlto pieno kainų kilimas "Global Dairy Trade" sistemoje gerokai padidino ūkininkų ūpą.

Pieno produktų prekybos sistema "Global Dairy Trade" priklauso vienam didžiausių pasaulyje Naujosios Zelandijos pieno gamintojų kooperatyvui "Fonterra". Šis kooperatyvas vienija per 10 600 pieno gamintojų. Išsamiau apie šią naujieną (anglų kalba) galite rasti čia: http://www.agrimoney.com/news/dairy-prices-get-2015-off-to-flying-start-at-key-auction--7836.html  

© 2022 UAB "PIENAS LT"