lt en de

N. Narauskas: "Negalime pagaminto pieno "sudėti ant lentynos arba supilti į maišus"

ŽŪK "Pienas LT" valdybos pirmininkas Naglis Narauskas teigia, kad pieno sektoriuje ne viskas yra tvarkoje, todėl sveikintinos visos iniciatyvos, kuriomis valstybė siekia padėti pieno gamintojams. Tai N. Narauskas pareiškė "Žinių radijo" laidoje "Aktualioji valanda", per kurią kalbėta, kad Seimas priėmė rezoliuciją, ragindamas Vyriausybę imtis priemonių pieno sektoriui gelbėti. Esą šią žemės ūkio šaką reikėtų palaikyti artimiausius kelis metus. Ši rezoliucija buvo priimta vienbalsiai.

"Į tai galima žiūrėti dvejopai. Kaip į verslą, kuris veikia atviroje rinkoje ir tarsi neturėtų būti reguliuojamas. Iš kitos pusės galima žiūrėti kaip į sritį, kuri yra socialine prasme labai jautri ir svarbi mūsų valstybės ekonomikoje", – sakė N. Narauskas.

Pasak jo, maisto pramonės sektoriuje pieno gamyba ir perdirbimas užima labai svarbią vietą. "Mes, dirbdami pieno versle ir atstovaudami pieno gamintojus, galime pasakyti, kad šiandien pieno gamyba užsiima apie 70 tūkstančių ūkių ir turi santykį su maždaug 5-6 pieno perdirbimo įmonėmis, kurios tą pieną nuperka, – pasakojo N. Narauskas. – Ko gero, esmė yra ta, kad mes gaminame produktą, kuris turi būti realizuotas per 24-48 valandas".

Jo teigimu, pienininkai, neturėdami galimybės pagaminto pieno "sudėti ant lentynos arba supilti į maišus", tampa labiau pažeidžiami ir jautresni dėl pieno perdirbėjų sprendimų.

"Nepriklausomai nuo to, kokios yra pieno perdirbėjų intensijos, visoje grandinėje esame pati jautriausia grandis", – pabrėžė N. Narauskas.

Vėliau laidos "Aktualioji valanda" vedėjas Ridas Jasiulionis replikavo, kad ŽŪK "Pienas LT" kūrėsi su mintimi irgi tampti pieno perdirbėju. "Kaip ši vizija klostosi dabar?" – paklausė žurnalistas.

"Istoriškai taip jau susiklostė, kad pieno perdirbimo galimybės ir pajėgumai atsidūrė kitose rankose negu pieno gamyba. Šalyse, kurios vystėsi be revoliucijų, didžiausi pieno perdirbėjai kartu yra ir pieno gamintojai. Visos vyriausybės (Lietuvoje) suko galvą, kaip šį balansą pasiekti tarp pieno perdirbėjų ir pieno gamintojų, nes dabartinė situacija užprogramuoja tarp jų konfilktus", – įsitikinęs N. Narauskas.

Kai buvo pradėta statyti ŽŪK "Pienas LT" perdirbimo gamykla Lietuvoje jau pasikeitė trys vyriausybės. "Džiugu, kad visos jos supranta gamyklos reikšmę ir palaiko šį projektą, todėl šiuo metu mes bandome jau mano minėtą balansą Lietuvoje pakeisti pieno gamintojų naudai", – kalbėjo N. Narauskas.

Jis apgailestavo, kad projekto įgyvendinimas vėluoja, bet tikimasi, kad po vienerių metų gamykla jau pradės veikti.





© 2022 UAB "PIENAS LT"