lt en de

Indikuota pieno kaina Europoje – optimizmui prielaidų nėra

Baigiantis lapkričio mėnesiui indikuotos pieno kainos rodikliai Europoje toliau mažėjo ir optimistinių tendencijų kol kas nematyti. Palyginti su spalio mėnesiu, lapkričio mėnesį indikuota pieno kaina sumažėjo 4 lietuviškais centais ir pasiekė 0,88 Lt už kilogramą kainą. Spalio mėnesį indikuotos pieno kainos rodiklis siekė 0,92 Lt/kg, rugsėjį – 0,94 Lt/kg. Kitaip tariant, indikuotos pieno kainos smukimas fiksuojamas jau penktą mėnesį iš eilės, o nuo 2013 metų gruodžio tik vieną mėnesį (2014 m. birželį) indikuota pieno kaina buvo šiek tiek pakilusi. Likusius mėnesius buvo fiksuojamos neigiamos tendencijos.

ŽŪK "Pienas LT" valdybos pirmininko pavaduotojas Tomas Raudonius teigia, kad nepaisant neigiamų pieno supirkimo kainų rodiklių, jis nepraranda optimizmo. "Nemanau, kad tuoj visi pieno gamintojai ims skersti laikomas karves ar pereis į kitas žemės ūkio veiklas. Tiesiog reikia išlaukti šį sudėtingą laikotarpį", – sako T. Raudonius.

Jis tikino, kad nepaisant to, jog šiuo metu jo ūkis gauna tik apie 0,70-75 Lt/kg pieno supirkimo kainą, išgyventi dar įmanoma. "Nesuklysiu pasakęs, kad kuomet pieno supirkimo kaina siekė 0,90-0,95 Lt/kg, jau tada galėjau sakyti, kad gyvenu išties gerai, bet dabar yra kaip yra", – teigė T. Raudonius.

ŽŪK "Pienas LT" administracijos vadovas Justinas Milušauskas abejoja, ar dabartinės tendencijos per gruodį pasikeis. "Jeigu pieno kainos išliks tokios pačios, tada bus galima sakyti, kad yra neblogai, bet Europos rinkose kol kas nematyti teigiamų tendencijų", – sakė J. Milušauskas.

Jis tikino, kad pieno miltelių kainos Europoje jau nukrito žemiau 2012 metų rodiklių. Europoje toliau pinga ir grietinėlė, sviestas, sūriai.

Indikuotos pieno kainos formulės dedamąsias sudaro pieno miltų, sviesto ir žaliavinio pieno gamybos kainų visuma. Šios trys dedamosios taip pat apskaičiuojamos pagal atskiras formules. Pateikiame indikuotos pieno kainos ilgametę kreivę (perskaičiuotos į litus) nuo 2003 m. pamėnesiui.

© 2022 UAB "PIENAS LT"