lt en de

Valdyba "apdraudė" projektą nuo pieno kainų svyravimų

Atsižvelgiant į pieno rinkoje nusistovėjusias pastarųjų mėnesių tendencijas, kai pieno supirkimo kainos ima ristis žemyn, dar kovo pradžioje ŽŪK "Pienas LT" visuotinis susirinkimas priėmė sprendimą pratęsti tikslinių lėšų rinkimą Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (Kauno LEZ) statomos pieno perdirbimo gamyklos projektui užbaigti. Šią situaciją aptarė ir ŽŪK "Pienas LT" valdyba. Įgyvendinant visuotinio susirinkimo narių valią, valdyba priėmė sprendimą balandžio mėnesį pratęsti tikslinių lėšų rinkimą. "Turime organizuoti darbus taip, kad ir pastato statyba kituose blokuose, ir įrangos montavimo darbai vyktų paraleliai. Sykiu ir pasirūpinti finansiniu srautu", – kalbėjo ŽŪK "Pienas LT" valdybos pirmininkas N.Narauskas. Gegužės mėnesį turėtų paaiškėti, kokiais terminais ir kada bus pradėta tiekti įranga, kuri bus montuojama gamykloje. "Šiandien dienos duomenimis aišku, kad pieno perdirbimo gamyklos statybos nebus baigtos anksčiau 2014 m. gruodžio pabaigos. Kita vertus, vėlavimo gali ir nebūti, bet tai paaiškės gegužės mėnesį", – kalbėjo ŽŪK "Pienas LT" valdybos pirmininkas N.Narauskas.
Valdybos narys Adomas Statkus įspėjo, kad pieno supirkimo kainų mažėjimas gali ateityje dar labiau apsunkinti tikslinių lėšų rinkimą, esą jų rinkimas yra visuotinai pagrįstas. "Kadangi mes nežinome, kiek pieno supirkimo kainos dar mažės, o jos į pakalnę gali važiuoti gana ženkliai, parinkime iš narių dar tuos pinigus kurį laiką, o tada matysime, ar tie pinigai atliks, ar ne", – pasiūlė A. Statkus. Pasak jo, būtų kur kas blogiau, jei kooperatyvas projektui įgyvendinti lėšas rinktų tada, jei pieno supirkimo kainos sumažėtų iki 0,70 Lt/kg ar dar labiau. Vien todėl prasminga tikslines lėšas surinkti dabar, kai pieno kainos dar nenusirito iki kritinės ribos.
"Geriau dedamės pinigus dabar, kad vėliau nereikėtų jų skolintis", – A.Statkui antrino Pauliukų žemės ūkio bendrovės valdybos pirmininkas ir ŽŪK "Pienas LT" valdybos narys Andrėjus Štombergas. Sprendimą pratęsti tikslinių lėšų rinkimą valdyba priėmė. Taip pat paviešinta informacija, kad kai kurie pieno perdirbėjai pieno gamintojams supirkimo kainas jau sumažino 20 ct/kg.

 

 

© 2022 UAB "PIENAS LT"