lt en de

ŽŪK „Pienas LT“ pelnė „Metų supirkėjo“ nominaciją

Valstybės įmonė „Pieno tyrimai“ nominavo žemės ūkio kooperatyvą „Pienas LT“ geriausiu pieno supirkėju 2013 metais toje kategorijoje, kuri vienija per šimtą pieno gamintojų. „Tai labai svarbus pripažinimas, parodantis, kad ŽŪK „Pienas LT“ nuosekliai siekdamas aukščiausių pieno kokybės ir vadybos standartų žengia tinkama kryptimi“, – sakė ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas. Prestižiškiausią Lietuvoje nominaciją ŽŪK „Pienas LT“ atstovams iškilmingai įteikė VĮ „Pieno tyrimai“ vadovas Saulius Savickis. „Verta pabrėžti, kad nė vienas pieno supirkėjas visu šimtu procentų niekada neatitinka reikalavimų, nes vis tiek pasitaiko ir somatinių lastelių tam tikras kiekis, ir būna kitokių nedidelių nukrypimų. Dėl vertinimo kriterijų yra sutarta bendrame supirkėjų, perdirbėjų ir kontroliuojančių institucijų atstovų posėdyje“, – sakė S. Savickis. VĮ „Pieno tyrimai“ direktorius akcentavo, kad kooperatyvas „Pienas LT“ kiekvienais metais patekdavo į geriausių pieno supirkėjų penketuką, o šiemet pelnė pirmąją vietą.
„Kitais metais „Pienas LT“ rungsis kitoje pieno supirkėjų kategorijoje, jeigu 2014-aisiais pastatys pieno perdirbimo gamyklą. Tai reiškia, kad „Pienas LT“ atsidurs vienoje gretoje su kitais pieno perdirbėjais“, – sakė VĮ „Pieno tyrimai“ direktorius S. Savickis.   
Šių metų konkurse pagal vartų kontrolės duomenis, „Pienas LT“ supirkto pieno kokybė 92 proc. atitiko Europos Sąjungos keliamus reikalavimus.
Vartų kontrolės duomenys sudarė 60 proc. viso vertinimo, o dar 40 proc. – dėl netiriamų mėginių, teisingai užpildytų lydraščių ir kitų rodiklių. Paaiškėjo, kad ŽŪK „Pienas LT“ ištiria visų pieno gamintojų tiekiamą pieną, skirdamas ypatingą dėmesį pieno kokybei.
ŽŪK „Pienas LT“ buvo įsteigtas 2008 m. ir yra didžiausias pieno gamintojų kooperatyvas Lietuvoje. Šiuo metu jam priklauso 213 narių, kasdien pagaminančių apie 10 proc. visoje Lietuvoje pagaminamo pieno kiekio. 2012 m. kooperatyvo apyvarta siekė beveik 140 mln. litų. Per 2013 m. pirmuosius tris ketvirčius metinė apyvarta jau sudarė per 128 mln. litų, kai praėjusiais metais tuo pačiu metu – 100 mln. Lt.

© 2022 UAB "PIENAS LT"