lt en de

ŽŪK „Pienas LT“ valdyba gavo kooperatyvo narių mandatą tęsti darbą

Didžiausio Baltijos šalyse pieno gamintojų kooperatyvo  „Pienas LT“ nariai visuotiniame susirinkime valdybos pirmininku perrinko Tomą Raudonių. Į valdybą perrinkti Adomas Statkus ir Vytautas Mišeikis. Arūnas Grubliauskis į valdybą sugrįžo po vienos kadencijos pertraukos. Rinkimuose pergalę šventė ir Vilma Rumšienė, kuri iki šiol ėjo stebėtojų tarybos pirmininkės pareigas.

Prieš Joninių šventę birželį  į visuotinį susirinkimą atvykę kooperatyvo nariai savo sprendimais pademonstravo pasitikėjimą ir palaikymą ankstesnės valdybos strateginiams plėtros planams. Jau kelerius metus įgyvendinami pokyčiai pasitvirtino – kooperatyvo verslo modelis, nepaisant pandemijos iššūkių, yra tvarus ir pelningas. ŽŪK „Pienas LT“ pirmąjį šių metų pusmetį 9% didino pardavimų pajamas iki 44  44 mln. Eur (2020 m. I pusmetį - 40 mln. Eur). Kooperatyvo narių skaičius šį pusmetį augo ir šiuo siekia 198 ūkių.

Tarp svarbiausių prioritetų visi naujai išrinkti valdybos nariai vardina pieno perdirbimo verslo plėtrą investuojant į naujos technologijos produktų gamybą. Taip pat naujoji valdyba kelia aukštus tikslus kooperatyvo plėtrai. Vienas iš prioritetinių tikslų yra tvarus narių ūkių augimas, t.y. plečiami ūkiuose naudojamų prekių bendri pirkimai ir vykdomos narių ūkių plėtros konsultacijos.

„Dėkoju už išreikštą pasitikėjimą toliau vadovauti kooperatyvo valdybai ir tęsti pradėtus darbus“, - sako T.Raudonius. „Šiuo metu kooperatyvas planuoja plėtrą keturiomis kryptimis – kooperatyvo ir narių ūkių plėtrą, investicijas į naujas pieno perdirbimo technologijas bei platesnį bendradarbiavimą su socialiniais partneriais. Jaučiu didelę atsakomybę prieš atnaujintą valdybos komandą ir visą kooperatyvo bendruomenę. Gerai suprantu, kad pieno sektorius Lietuvoje gyvena nuolatinės kaitos būsenoje. Mano, kaip valdybos pirmininko, misija šią kadenciją užtikrinti, kad kooperatyvo nariai ir visi, palaikantys kooperacijos idėją, patikėtų, jog „Pienas LT“ siūlo ne tik aukštesnę pieno supirkimo kainą, kurios taip ilgai laukia visi pieno gamintojai, bet ir kitokį gyvenimo būdą“, - tvirtina ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininkas.

Pagal kooperatyvo „Pienas LT“ įstatus valdybą ir valdybos pirmininką renka visuotinis kooperatyvo narių susirikimas slaptu balsavimu. Valdybą gali sudaryti 7 nariai – 5 kooperatyvo nariai pajininkai ir 2 nepriklausomi nariai, neturintys kooperatyvo pajų.

Tomas Raudonius turi ilgametę darbo kooperatyvo valdyboje patirtį. Nuo įstojimo į kooperatyvą pradžios  2009 metais jie yra nuolat perrenkamas į valdybą. T.Raudonius taip pat vadovauja UAB „Raudoniai“, kurioje dirba 30 darbuotojų.

Pranešimas žiniasklaidai

Daugiau informacijos suteiks

Snieguolė Matonienė

ŽŪK „Pienas LT" komunikacijos vadovė

Tel.nr.: +370 612 00825

[email protected],

© 2022 UAB "PIENAS LT"