lt en de

„Pienas LT“ bendradarbiavimas su „HeavyFinance“ – tai patraukli galimybė kooperatyvo nariams gauti paskolą išskirtinėmis sąlygomis

Smulkiems ir vidutiniams pieno gamintojams sukurta speciali plėtros finansavimo programa. Pagal ją ūkininkai galės gauti paskolas su nuo 2% siekiančiomis palūkanomis.

Specialų finansavimo sprendimą pieno gamintojams modernizuotis sukūrusi sutelktinio finansavimo bendrovė „HeavyFinance“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su žemės ūkio kooperatyvu „Pienas LT“. Taip pat į programą aktyviai įtraukiama valstybės valdoma Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF), į kurią bus kreipiamasi dėl dalinio palūkanų kompensavimo ir individualių garantijų kiekvienam dėl finansavimo besikreipiančiam pieno ūkiui.

„Smulkūs ir vidutiniai pieno ūkiai yra Lietuvos maisto pramonės varomoji jėga. Todėl jiems suteikiame išskirtines finansavimo sąlygas, kurios padeda įsigyti reikiamos technikos, žemės arba padidinti apyvartinį kapitalą. Ypač skatiname jaunuosius ūkininkus, kurie dažnai turi drąsių idėjų, bet pritrūksta kapitalo joms įgyvendinti”, – kalba Laimonas Noreika, „HeavyFinance“ vadovas.

Didžioji dalis pieno ūkių šiuo metu negali gauti finansavimo iš tradicinių finansų įstaigų, nes neatitinka formalių kriterijų arba jiems reikalinga paskolos suma yra per maža. Todėl smulkieji ūkininkai gręžiasi į artimuosius, draugus, kreipiasi į vartojimo kreditų įstaigas arba atideda plėtros planus.

Sutelktinio finansavimo platforma „HeavyFinance“, bendradarbiaudama su ŽŪK „Pienas LT“, siūlo kooperatyvo nariams paskolas išskirtinėmis sąlygomis, siekdamas palengvinti lėšų prieinamumą smulkesniems kooperatyvo nariams ir suformuoti greito trumpalaikio finansavimo galimybę bet kokio dydžio ūkiams.

Bendradarbiavimo dėka sumažėja paskolai užtikrinti pirmine hipoteka reikalingo turto reikalavimas. Be to, suteikiama ir papildomo saugumo investuotojams, todėl sutelktinio finansavimo platformoje galima pasiskolinti už žemesnes palūkanas.

Mantas Rudaitis, ŽŪK „Pienas LT” generalinis direktorius sako, kad augančiai „Pienas LT“ įmonei labai svarbu užsitikrinti pakankamą žaliavinio pieno kiekį iš savo narių, sudarant galimybes jiems dirbti efektyviau ir produktyviau. Šiuo metu kooperatyvo narių pieno gamybos potencialas yra aukštas. 2020 m. bendras „Pienas LT“ narių pagamintas pieno kiekis augo 4,7%, tuo tarpu Lietuvoje – tik 0,3%.

„Pienas LT“ yra kitoks kooperatyvas, nes mums svarbu rūpintis kooperatyvo narių ekonomine sėkme ir gerove”, – teigia M.Rudaitis. „Metame iššūkį įsigalėjusiam suvokimui, kad smulkiam ir vidutiniam pieno ūkiui sunku gauti finansavimą. Kaip jauna ir inovacijas vertinanti įmonė, siekiame populiarinti įvairius inovatyvius verslo modelius, kurie lengvina ir greitina kooperatyvo bendruomenės, verslo ir valstybės augimą. Mes ne tik dalinamės informacija su mūsų nariais, bet ir patys kuriame jiems naudingus pasiūlymus”.

„Pienas LT“ bendradarbiavimas su „HeavyFinance“ – tai patraukli galimybė kooperatyvo nariams gauti paskolą išskirtinėmis sąlygomis. Be to, šis projektas padidins ūkių bendruomeniškumą – tai yra patrauklus instrumentas ūkiams, turintiems laisvų lėšų, padėti savo draugams ir kaimynams bei gauti „protingą“ pinigų grąžą.

„Pienas LT“ kooperatyvui priklauso 187 pieno gamintojai, kurie dalijasi vertikalios integracijos kooperatyvo gaunama nauda.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, per 2021 m. I ketvirtį Lietuvoje buvo supirkta 293.310 tonų pieno, 2,2 proc. mažiau, palyginti su 2020 m. I ketvirčiu.

2020 m. pabaigoje Lietuvoje buvo 28.100 karves laikančių ūkių. Jie turėjo daugiau nei 237.000 karvių. 

 

© 2022 UAB "PIENAS LT"