lt en de

Cox Tox 3 Ar yra skirtumas tarp lyderystės ir vadovavimo?

Ar yra skirtumas tarp lyderystės ir vadovavimo? Ką pasirinkti žemės ūkyje – stiprios rankos vadovavimą ar įkvėpti komandos narius? Gal žemės ūkyje labiau reikalingas stiprus vadovas nei lyderis? Kodėl vyrai paklūsta vadovei moteriai?
#CowTox šį kartą mudu iš ŽŪK Pienas LT komandos – Nerijus Jakubauskas, verslo vystymo vadovas, ir aš, Snieguolė Matonienė, komunikacijos vadovė - kalbame apie lyderystę. O kadangi mudviejų kalbų jūs jau prisiklausėte, šiandien pasikvietėme ŽŪK „Joniškio aruodas“ generalinę direktorę Juritą Zubauskienę.
Lyderystė miestietiškose profesijose jau yra būtinybė, nes sėkmingas verslas įmanomas tik komandose. Supratimas apie lyderystę vystomas mokymuose, rašoma daug publikacijų. Tačiau kaip lyderystė suprantama žemės ūkio verslo įmonėje, pavyzdžiui ūkyje su 4 karvėm ir 50 ha dirbamos žemės? Mudu su Nerijumi, kalbėdami apie kooperacijos svarbą, būtinybę ir naudą, žarstėme patarimus, kad ūkininkai turi kliautis bendryste ir bendruomeniškumu, ieškoti ir burtis į kooperatyvus, atsižvelgdami į originalias idėjas. Tuo tarpu patys ūkininkai skaičiuoja kiekvieną centą, gautą už žaliavą, ir neturi laiko mąstyti apie lyderystę. O kam ją demonstruoti? Karvėms laukuose ar pasenusiam traktoriui su stringančiu karbiuratoriumi. Susitikus kaimyną prie vartų dažniau norisi padejuoti apie žemas supirkimo kainas ir prastą orą, o ne lyderystę demonstruoti. Gaunasi šioks toks užburtas ratas. Taigi, kur šiandieniniam Lietuvos ūkininkui demonstruoti lyderystę? Gal jam jos visai nereikia?
Rašykite mums, jei turite idėjų ir komentarų, norite padiskutuoti ar pasisakyti. Mums „Pienas LT“ kiekviena idėja ir nuomonė svarbi.
https://www.youtube.com/watch?v=wCTpvsxKmZU
 
© 2022 UAB "PIENAS LT"