lt en de

Startuoja nauja pokalbių platforma "Cow Tox". Bendrystė ir bendradarbiavimas

ŽŪK „Pienas LT“ kviečia žemės ūkio profesionalus ir mėgėjus, smalsuolius ir, žinoma, pieno produktų gerbėjus į pirmąjį pokalbį svetainėje „CowTox“ arba lietuviškai „Karvės šnekos“.

Klausite, kodėl? Gal net pasakysite, kad nesąmonė, nes karvės nešneka, o visi kurie kalba apie karves, yra nuobodūs?

Gal būt. Tačiau mes, žemės ūkio kooperatyve „Pienas LT“ šiek tiek pavargome nuo rimtų šnekų apie pieno gamybą ir karvių produktyvumą, pieno supirkimo kainų pasiutpolkę ir bakterijų su somatais šėlsmą. O mūsų kooperatyvo „Pienas LT“ nariams vis nuobodžiau klausyti kalbų apie kooperaciją Lietuvoje tuo metu, kai visas pažangus pasaulis mėgaujasi kooperatyvų pranašumais jau beveik 150 metų.

Mums visai nebejuokinga, kai „Pienas LT“ ūkininkai jau beveik 11 metų pasakoja, kad kooperacija YRA  pažangiausia ūkininkavimo forma. O jų protingas šnekas patvirtina pelningas Pienas LT pieno baltymų miltelių verslas, kurio savininkai yra 187 Lietuvos ūkininkai.

Šiuo metu Lietuvoje yra 28 000 pieno ūkių.  Ir tik 10 kooperatyvų, kuriems priklauso nepilni 2000 ūkių.  Todėl stebėdami, kaip buksuoja kooperacija ir kooperatyvų kūrimasis, jautiesi tarsi šnekėtumeisi su karvėmis. Ir jausmas TOX, kad jos supranta mus geriau, nei dauguma ūkininkų.

Todėl mes nusprendėme apie pieno gamintojų kooperaciją ir kooperatyvus pasišnekėti mūsų pačių įkurtoje pokalbių svetainėje „Cow Tox“ – o lietuviškai „Karvės šnekos“.

Ar jums įdomu, kas tie nuobodžiaujantys kooperacijos išminčiai, kurie kreipsis į jus? Mes iš ŽŪK „Pienas LT“ komandos – Nerijus Jakubauskas, verslo vystymo vadovas, ir Snieguolė Matonienė, komunikacijos vadovė. Ir mes imamės rizikingo užsiėmimo. Viena vertus COVID pandemija dar nesibaigė. Todėl mes kalbame ne gyvuose susitikimuose, bet iš jūsų kompiuterių ekranų, kurie jai stiprokai erzina.

Kita vertus, patys nebūdami žemės ūkio darbuotojai, kalbėsime apie tai, kas kiekvienam ūkininkui yra kasdienybė ir galvos skausmas.  

Galite pasakyti, kad nė velnio mudu neišmanome, kuo gyvena ūkininkai, todėl mūsų pliurpalai nė karvės blyno neverti.  

Ir vis dėlto, mums lengviau pažiūrėti į tai nepriklausomu žvilgsniu ir pakviesti pieno gamintojus ir jų šeimos narius, prijaučiančius, atjaučiančius dėl mažų pieno supirkimo kainų ir visus, kurie mėgsta pieno produktus, į „karvės šnekų“ svetainę COWTOX.

https://www.youtube.com/watch?v=ebQRrQ2nIlQ&t=4s

© 2022 UAB "PIENAS LT"