lt en de

IFCN: 2030 -aisiais reikės dar daugiau pieno

Pieno rinkos tyrimų tinklas IFCN skelbia, kad iki 2030 m. pieno ir pieno produktų paklausa pasaulyje bus tris kartus didesnė nei pagaminama pieno JAV dabar.

 Paklausa gali išaugti 35 proc.

Šiandien didžiausiuose pieno gamybos regionuose Okeanijoje, ES ir Indijoje pagaminama apie 876 milijonų tonų.

Kiek papildomo pieno reikės 2030 m.? IFCN generalinis direktorius Torsten Hemme teigia, kad rinkoje pieno poreikis augs. Paklausą lemia ne tik žmonių skaičiaus augimas ir atitinkamai padidėjęs vartojimas, bet ir gerbūvio kilimas bei investicijos į pieno perdirbimą."

IFCN įkūrėjas pabrėžė, kad didesnis pieno tiekimas patenkins augančią paklausą.

Toliau vyks struktūriniai pieno ūkių pokyčiai tarptautiniu lygiu, ūkiai tobulins ūkininkavimo sistemas. Dr. Hemme sakė, kad „pasak IFCN prognozių iki 2030 m. pieno gamyba ir paklausa padidės 35 proc.".

Biotechnologija ir duomenų analitika (big data)

Pastaruoju metu ekspertai intensyviai diskutuoja dėl naujų technologijų vaidmens pieno gamyboje. Svarbiausi pokyčiai, kurių tikimasi ateityje yra biotechnologijos ir duomenų analitika.

„Alltech Company" atstovas Robertas Walkeris pastebi: „Naujos technologijos sugebės surinkti dar daugiau duomenų. Pasvarstykime apie dronus, blockchain technologiją, nuotraukų analizę. Pažangesnė technologija taip pat padės interpretuoti duomenis, kad gamyba taptų efektyvesnė ir padėtų tausoti išteklius ".

Georgas Kaufmanas iš DSM priduria: „Prisiminkime pieno sektoriaus išmetamas dujas, prisidedančias prie šiltnamio efekto. Jau yra naujų technologijų, kurios gali jas sumažinti."

Klimato anomalijų ir ekonomikos trikdžiai

Trumpalaikė IFCN prognozė atkreipia dėmesį į nuolatinį pieno tiekimo augimą visame pasaulyje. 2017 m. pieno gamyba pasaulyje išaugo beveik 4 proc. ir gerokai viršijo 2016 m. rezultatus.

Tačiau 2018 m. augimas labai sulėtėjo. Pagrindiniai lėtesnio augimo veiksniai 2018 m. yra klimato anomalijos Naujojoje Zelandijoje, ES ir Argentinoje. Prie lėtėjimo prisidėjo sunki pieno gamintojų ekonominė padėtis JAV.

Parengta pagal Muzaffar Yunusov (IFCN) publikaciją. Daugiau skaitykite https://www.dairyglobal.net/Market-trends/Articles/2018/6/IFCN-More-milk-needed-by-2030-296786E/?intcmp=sticky-related-content

 

© 2022 UAB "PIENAS LT"