lt en de

FNTT baigė „Pienas LT“ projekto analizę: išvados palankios

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba baigė Seimo Kaimo reikalų komiteto pateiktos informacijos, susijusios su  ŽŪK “Pienas LT”  įgyvendintų Europos Sąjungos paramos projektų skaidrumu ir konkurencija, analizę. Komitetui pateiktoje FNTT išvadoje sakoma, kad duomenų apie padarytą nusikalstamą veiką negauta.  Dokumento kopijos taip pat buvo adresuotos paklausimo iniciatoriams Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktoriui Egidijui Simoniui bei Vytautui Fedaravičiui.   

„Kaip tikėjomės, FNTT patvirtino, kad „Pienas LT“ nepažeidė ES paramos teikimo sąlygų. Visuomet tvirtinome, kad galime vadintis garbinga verslo įmone. Šiandien pirmiausia norime padėkoti visiems, kurie tikėjo kooperatyvo skaidrumu“, - sako Naglis Narauskas, „Pienas LT“ valdybos pirmininkas.

2016 metais į FNTT kreipėsi tuometinis Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius, gavęs „Pieno centras“ direktoriaus E. Simonio pareiškimą. Jame buvo siekiama atkreipti dėmesį į ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo „Pienas Lt“ įgyvendinamo projekto galimus pažeidimus, taip pat valstybės institucijų – Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros veiksmus. S.Bucevičius tais pačiais metais kartu su tuometiniais komiteto nariais lankėsi kooperatyvo gamykloje ir yra žiniasklaidai pažadėjęs atsiprašyti viešai, jei jo abejonės nepasitvirtins.  

Dokumentų vertinimas ir išvadų viešinimas užsitęsė dvejus metus. „Pienas LT“ valdyba apgailestauja, kad bendruomenės nariai – ūkininkai ir darbuotojai – konkurentų viešai buvo siejami su nepagrįstais kaltinimais kooperatyvui. 

Raginimas Europos Sąjungos tarnybai (OLAF) ir FNTT užbaigti užtrukusią informacijos ir projekto dokumentų analizę bei kuo skubiau paskelbti išvadas buvo įtrauktas į  Visuotinio ūkininkų suvažiavimo, įvykusio vasario 9 d., rezoliuciją. Suvažiavimo dalyviai pritarė, kad prieš šį kooperatyvą vykdoma tendencingai priešiška veikla kenkia kooperatyvo reputacijai, klaidina visuomenę ir yra nukreipta prieš jo steigėjus pieno gamintojus.

 „Apie mums palankias FNTT išvadas sužinojome iš neoficialių šaltinių. Belieka apgailestauti, kad atsakingos institucijos apie rezultatus mūsų oficialiai pačios neinformavo. Nekantriai laukiame visų institucijų, vis dar vykdančių patikrą, viešų išvadų“, - sako N. Narauskas.

© 2022 UAB "PIENAS LT"