lt en de

Rinkoje vyksta natūralūs kainų svyravymai ir korekcijos

Pieno rinkoje kol kas nematyti indikacijų, rodančių, kad žaliavinio pieno supirkimo kainos netrukus stipriai mažės arba bus ilgalaikis jų mažėjimas, sako žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ rinkos analitikas Nerijus Jakubauskas. Eksperto teigimu, ūkininkams nereikėtų pernelyg išgyventi dėl vasario 17 d. Naujosios Zelandijos kooperatyvo „Fonterra“ valdomos pieno produktų prekybos sistemos „Global Dairy Trade“ (GDT) prekybos indekso sumažėjimo 3,2 procento.

„Vyksta natūralūs pieno produktų kainų svyravimai, kurie nežymiai koreguojasi tai aukštyn, tai žemyn, – aiškina N.Jakubauskas. – Jau anksčiau esu sakęs, kad žvelgiant į artimiausių 6 mėnesių perspektyvą, žaliavinio pieno supirkimo kainos turėtų išlikti panašios ir svyruoti 30-33 euro centų už kilogramą ribose“.

Per paskutinę GDT sesiją pieno produktų prekybos indeksas smuko iki 1020 punktų. Metais anksčiau GDT indeksas buvo 55,4 proc. žemesnis, nei jis yra 2017 m. vasario mėnesį. „Be to, įvertinus JAV dolerio ir euro santykį, lieso pieno miltai (SMP) per paskutinę GDT prekybos sesiją netgi didėjo apie 1,5 procento, o tai palanku Europos Sąjungos pieno gamintojams, įskaitant ir Lietuvos ūkininkams“, – neabejoja ŽŪK „Pienas LT“ rinkos analitikas N.Jakubauskas.

© 2022 UAB "PIENAS LT"