lt en de

Rusijos blokada nepalies kooperatyvo narių

usijai apribojus pieno produktų importą iš Lietuvos, mūsų šalies pieno gamintojai pradėjo nerimauti, kokios artimiausiu metu gali nusistovėti natūralaus pieno supirkimo kainos. Žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ nuomone, laikina Rusijos prekybinė blokada Lietuvai gali padaryti tik nežymią įtaką pieno supirkimo kainų mažėjimui, bet visų žemdirbių nerimui pagrindo nėra. „Bent jau mūsų kooperatyvo nariams būgštauti nėra dėl ko, nes kooperatyvas savo nariams už pieną mokės ne mažiau, nei iki šiol, – tikino „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas. – Be to, ženklią dalį supirkto pieno mes parduodame Europos Sąjungoje, todėl nemanome, kad Lietuvos pieno sektorių palietę nemalonumai padarys įtaką kooperatyvo siūlomoms pieno supirkimo kainoms“.

Pašnekovas pabrėžė, kad „stresinėmis sąlygomis“, kokios susidarė dėl Rusijos veiksmų Lietuvos atžvilgiu, pieno gamintojus gelbėja kooperacija, todėl visi „Pienas LT“ nariai gali būti ramūs – jie nepatirs nuostolių. Didesnes pieno supirkimo kainas paprastai sąlygoja pieno gamintojo galimybė pasiūlyti perdirbėjui kaip įmanoma didesnį pieno kiekį. „Pienas LT“ kooperatyvo nariais šiuo metu yra 211 pieno gamintojų, iš kurių kooperatyvas kasdien superka apie 400 tonų pieno. Tai sudaro apie 10 procentų Lietuvoje pagaminamo žaliavinio pieno kiekio. Kitiems pieno gamintojams gali tekti daryti nuolaidų pieno perdirbėjams, susidūrusiems su Rusijos prekybine blokada. Tai priklausys tik nuo pieno perdirbėjų veiksmų.

„Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas: „Lietuvos pieno perdirbėjai eksportuoja apie 60 proc. savo produkcijos. Iš šio eksporto apie 30-40 proc. dalis tenka Rusijos rinkai. Pieno perdirbėjams persiorientuoti į kitas rinkas neturėtų būti sudėtinga, bet jose pelningumas gali būti mažesnis nei Rusijoje. Vien todėl pieno perdirbėjai artimiausiu metu ūkininkams gali siūlyti už žaliavą mokėti mažiau“.

© 2022 UAB "PIENAS LT"