lt en de

„Pienas LT“ gaus 4 mln. eurų paramą

Antradienį Žemės ūkio ministerijoje posėdžiavęs Projektų atrankos komitetas (PAK) pritarė ŽŪK „Pienas LT“ paraiškai, pagal kurią kooperatyvui bus suteikta 4 mln. eurų parama Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančios gamyklos džiovyklų statybai.

„Nugalėjo sveikas protas ir teisingumas. Esame išties dėkingi Žemės ūkio ministerijai už ištesėtą pažadą ir visų žemdirbių lūkesčių išpildymą“, – portalui „Agroeta“ sakė ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirminkas Naglis Narauskas.

Jo teigimu, ministerija ŽŪK „Pienas LT“ projektą itin atidžiai stebėjo ir vertino, o priimtas palankus sprendimas patvirtino, jog kooperatyvas žengia teisingu keliu.

PAK gegužės ir birželio mėnesiais dėl įvairių priežasčių ŽŪK „Pienas LT“ paraiškos laikinai netenkino. Tik po ministrės apsilankymo gamykloje kliūčių nebeliko ir paraiškai buvo pritarta.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė rugpjūtį pati apsilankė įmonėje, teigdama, jog tik įsitikinusi, kad „Pienas LT“ veikia, ji apsispręs, ar gamykla verta paramos. „Man dabar tų argumentų priimti sprendimą ir skirti pinigus jau užtenka. Tikiuosi, kad tų argumentų užteks ir komiteto nariams“, – rugpjūčio 12 dieną per vizitą gamykloje sakė V. Baltraitienė.

PAK posėdis turėjo įvykti rugpjūčio 25 d., bet buvo atidėtas iki rugpjūčio 30 d.  Daugiau kaip 150 tonų per parą perdirbanti ŽŪK „Pienas LT“ gamina pieno baltymų koncentratą, kazeiną ir permeatą. Visa produkcija eksportuojama į Vakarų Europą. Džiovinimo paslaugą įmonė kol kas samdo, bet jau šiemet džiovyklos pradės veikti.

 

Agroeta

© 2022 UAB "PIENAS LT"