lt en de

„Pienas LT“ atsivėrė eksporto vartai jau ir į musulmoniškų kraštų rinkas

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veikianti žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ gamykla savo produkciją jau gali eksportuoti į bet kurią Islamą išpažįstančią valstybę, pradedant Šiaurės Afrikos šalimis, Artimaisiais rytais ir baigiant Indonezija.

Trečiadienį įmonė gavo patvirtinimą iš Vokietijos, jog kooperatyvo gaminama grietinėlė, nugriebtas pienas, pieno baltymų koncentratas ir kita produkcija atitinka Halal maistui keliamus reikalavimus.

Nė viena pieno perdirbimo įmonė negali eksportuoti maisto produktų į Islamą išpažįstančią šalį, jei ji nėra gavusi Halal sertifikato.

Tai jau antras reikšmingas šį mėnesį ŽŪK „Pienas LT“ gautas produkcijos įvertinimas. „Pienas LT“ neseniai gavo patvirtinimą, kad gamyklos produkcija atitinka ir košeriniam (Kosher) maistui keliamus reikalavimus, tad „Pienas LT“ produkciją gali tiekti jau ir į gausias žydų bendruomenes turinčias šalis – JAV, Vokietiją, Šveicariją, Izraelį ir kitas valstybes.

ŽŪK „Pienas LT“ pieno perdirbimo gamykla per parą perdirba 150 tonų žaliavinio pieno. Dvigubai padidinti gamybą kooperatyvas planuoja dar šiemet, o kitų metų pradžioje pirmąjį ketvirtį perdirbti 450 tonų, ilgainiui padidinant gamybos apimtis iki 650 tonų per parą. Kol kas įmonė produkciją džiovina pas partnerius užsienyje, bet dar šiemet bendrovėje bus baigtos montuoti galingos džiovyklos.

Kiekvieną savaitę į Vakarų Europą parduodama ir išgabenama 26 autocisternos ir sunkvežimiai pieno baltymų, šviežios grietinėlės ir permeato.

 

Agroeta

© 2022 UAB "PIENAS LT"