lt en de

Kinijos rinka atsivėrė šešiolikai Lietuvos pieno perdirbėjų, tarp jų ir „Pienas LT“

Žemės ūkio ministerija gavo pranešimą iš Kinijos akreditavimo ir sertifikavimo administracijos apie tai, kad septyniolikai Lietuvos pieno perdirbimo įmonių, priklausančių 16 bendrovių, suteikta teisė eksportuoti pieno produktus į šią Azijos valstybę.

Tarp didžiųjų pieno perdirbėjų Kinijos vartai atsivėrė ir Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančiai „Pienas LT“ gamyklai.

„Ši rinka mums yra prioritetinė, todėl neatsitiktinai dalyvaudavome ir parodose Kinijoje. Galime sakyti, kad kol kas tik atsivėrė galimybė, bet darbas su partneriais tik prasideda“, – teigė ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas.

Šiuo metu ŽŪK „Pienas LT“ per parą perdirba 150 tonų žaliavinio pieno, tačiau gamybos apimtys vis didinamos, kol per parą bus perdirbama 650 tonų.

Gamykloje gaminama grietinėlė, išrūgų baltymų ir pieno baltymų koncentratas, laktozės filtratas.

Kinijos tarnybos sąraše išvardytos ir kitos įmonės, kurioms suteikta galimybė eksportuoti savo produkciją. Tai UAB „HOCHDORF Baltic Milk“, UAB „Marijampolės pieno konservai“, AB „Rokiškio sūris“, AB „Vilkyškių pieninė“, AB „Kelmės pieninė“, AB „Modest“, AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Rokiškio pienas“ filialas „Ukmergės pieninė“, UAB „Rokiškio pieno gamyba“, AB „Pieno žvaigždės“ filialas „Mažeikių pieninė“, AB-F „Šilutės Rambynas“, AB „Pieno žvaigždės“ filialas „Pasvalio sūrinė“, UAB „URIGA“, UAB „LITAMILK“ ir UAB „Lukšių pieninė“ Jurbarko skyrius.

Šios įmonės į Kiniją eksportuos kondensuotą pieną, sviestą, sūrius, pieno miltelius, baltymų koncentratus ir kitą pieno produkciją.

 

Agroeta

© 2022 UAB "PIENAS LT"