lt en de

V. Stunžėnas: "Mano užduotis – paleisti projektą ir perduoti jį naujam vadovui"

ŽŪK "Pienas LT" laikinuoju administracijos vadovu nuo balandžio 15 d. dirbantis Vytautas Stunžėnas daugiau kaip mėnesį net neturėjo laiko papasakoti kooperatyvo nariams, kaip jam sekasi. Per pastarąsias savaites jam pavyko išspręsti daugybę įsisenėjusių kooperatyvo problemų, sudėlioti į lentynas prioritetus, todėl laisvą minutę jį nugriebėme už rankovės.

– Esate naujasis ŽŪK "Pienas LT" administracijos vadovas. Kokią radote situaciją kooperatyve po balandžio 15 dienos, kai iš pareigų pasitraukė Justinas Milušauskas?

Žinojau, kur ateinu. Žinojau, kad bus nemažai darbo, tai pernelyg smarkiai tie darbai manęs nenustebino. Tačiau pirmiausia radau visai neblogą kolektyvą, kuris labai draugiškas, sąžiningas, nesavanaudiškai atliekantis pavestus darbus. Tiesiog teko dirbti tuo metu, kai svarbiausi darbai buvo įsprausti į laiko rėmus. Pavyzdžiui, gamyklos pastato pridavimas valstybinei komisijai. Per trumpą laiką reikėjo "Šiaulių banke" išleisti ir akredityvus. Sulig tuo reikėjo derėtis ir su "Pentair Südmo" kompanija.

– Kitaip tariant, buvo daug įtampos?

Būtent. Šiuo atveju reikėjo "tilpti" į terminus, derantis su "Pentair Südmo" ir banku. To vienas tikrai nebūčiau padaręs.

– O kas padėjo?

Dirbo visa komanda. Padėjo ŽŪK "Pienas LT" valdybos nariai Tomas Raudonius, Naglis Narauskas, jau nekalbant apie pačią administraciją.

– Pradėjus dirbti tikriausiai pasidomėjote ir tuo, ar nėra kokių nors finaniškai nepagrįstų išlaidų, neskaidrumo apraiškų?

Tikrai negalvoju blogai apie Justino (Milušausko – pastaba) darbą. Justinas tiesiog pernelyg daug užsikrovė darbų ir atsakomybės ant savo pečių. Trūkumai susiję galbūt tik su tuo, o žiūrėti atgal ir mokyti kitus, kaip reikėjo daryti – labai lengva. Bet tai nėra labai prasmingas užsiėmimas. Juk tai praeitis, kuri nebegrįš.

– Ką pavyko nuveikti per šį pusantro mėnesio?

Vidaus įmonės veiklos prasme viską buvo prieš tai sudėliojusi valdyba. Pieno pardavimu jau rūpinosi Nerijus Jakubauskas. Antras aštrus klausimas – pieno kokybė. Bet į pagalbą atskubėjo Tomas (Raudonius – pastaba). Kalbant apie dabartinį etapą, administracijos komanda faktiškai suformuota. Turime jau ir finansų vadovą Mindaugą Nauckūną. Jo pagalba aptarnaujant ir numatant finansinius srautus, kai įsipareigojimų daugėja, labai svarbi. Pastato eksploatacija rūpinasi Gintautas Ulinskas. Jis atsakingas už statinio energetiką, apsaugą, materialaus turto priežiūrą ir kitus reikalus tokiame dideliame objekte. Artimiausia jam užduotis – padėti ŽŪK "Pienas LT" administracijai sklandžiai persikelti į statinį. Turime jau ir projekto vadovą Gediminą Sabalių, kuris yra samdomas žmogus ir koordinuoja veiksmus tarp kooperatyvo ir "Pentair Südmo". G. Sabalius baigia audituoti visą projektinę dokumentaciją, kuri bus svarbi ateityje. Nurodyta daug specialių reikalavimų medžiagoms. Turi būti sertifikatai, dangų bandymai. Yra daug dalykų, kuriuos reikia patikrinti dabar, nes vėliau visa tai gali atsiliepti papildomais kaštais.

– Kokias įžvelgiate darbuotojų trūkumo pozicijas? Kurias iš jų įvardintumėte kaip kritines?

Kol kas vis dar ieškome technologo. Su kai kuriais pretendentais vyksta derybos ir pokalbiai. Ši pozicija ypač svarbi. Kartu vyksta ir gamyklos techninės priežiūros vadovo paieška.

– Kada galutinai baigsite formuoti komandą?

Ji galutinai bus suformuota tada, kai gamykla pradės veikti ir ją baigs formuoti nuolatinis, o ne laikinas ŽŪK "Pienas LT" vadovas. Dabar darbuotojai priimami tik pagal poreikį.

– "Pentair Südmo" specialistai jau atvežė pirmuosius technologinės įrangos elementus į gamyklą. Kaip dažnai įrangos elementai bus pristatomi į Lietuvą ir montuojami gamykloje?

Kaip dažnai? Tai netinkamas klausimas. Viskas pagal poreikį. "Pentair Südmo" yra pateikusi kalendorinį grafiką – kada ir kas turi būti montuojama. Prieš montavimą yra pristatomi technologiniai elementai ir jie montuojami. Vyksta gana intensyvi komunikacija tarp tiekėjo ir mūsų. G. Sabaliaus darbas ir yra palaikyti šią komunikaciją, kai tenka atsakyti į konstrukcinius klausimus, pavyzdžiui, ar pagamintos talpos gali stovėti ant išlietų pamatų ir panašiai.

– Kada "Pentair Südmo" turi galutinai sumontuoti ir pratestuoti vadinamąją "šlapiąją" technologinės įrangos dalį?

Su "Pentair Südmo" pasirašyti tokie susitarimai, kad jie gamyklą mums turi atiduoti iki rakto. Tai mums suteikia galimybę iš "Pentair Südmo" reikalauti visiško įsipareigojimų įvykdymo. Sumontuoti įrangą ir ją jau pratestuoti "Pentair Südmo" privalo iki 2015 m. spalio 30 d.

– Pieno supirkimo kainos netikėtai smigo žemyn. Ar šiandien rastumėte kokių nors nuraminimo žodžių kooperatyvo nariams?

Tai per daug jautri tema, todėl ja spekuliuoti nenorėčiau. Tikriausiai apie tai bus daug kalbama visuotiniame narių susirinkime (gegužės 26 d.).

– Kaip įžvelgiate gamyklos paleidimo procesą? Kokią projekciją nubrėžtumėte gamyklos veiklos pradžiai, tai yra gamybai, rinkų paieškai, produkcijos realizavimui?

Spalio mėnesį mes tik paleisime vadinamąją "šlapiąją" dalį, tai yra filtraciją. Tai gamyklos širdis, tačiau galutinis produktas gaunamas išdžiovinus produkciją. Šią antrąją projekto dalį numatyta baigti iki 2016 m. vidurio. Prieš tai, kai gamykla pradės veikti visaverčiai, jau turime turėti potencialius klientus, kontaktus, pardavimo žmones, žinančius su kuo, apie ką ir kada kalbėtis. Juk šiuo atveju kalbame apie aukštos pridėtinės vertės produktą, kurio pardavimo ciklas yra ilgesnis nei kasdienio vartojimo prekių. Tai reiškia, kad kontaktai, darbas su galimais tiekėjais užtruks ilgiau ir niekas nejudės tolyn tol, kol nepateiksime būsimiems klientams pavyzdžių. Juk niekas neperka katės maiše. Taigi, šiuo atveju turime dirbti lygiagrečiai dvejuose procesuose – rūpintis technologiniu gamyklos paleidimu ir ieškoti realizacijos rinkų. Pastarasis procesas, mano nuomone, yra pagrindinis, nes net ir turint pačią geriausią gamyklą gali nesulaukti sėkmės, jei neturėsi kur realizuoti savo produkcijos. Tačiau šiuo procesu rūpinsis jau naujasis gamyklos direktorius. Mano užduotis – paleisti projektą ir perduoti jį naujam vadovui. Tai yra, jam turiu perduoti jau veikiančią gamyklą.

– Dėkoju už pokalbį.

© 2022 UAB "PIENAS LT"