lt en de

Krintančių pieno kainų fone gamintojai panikuoja

Rusijos sankcijos skaudžiai kirto Baltijos šalių, Lenkijos, Olandijos ir kitų Europos Sąjungos šalių žemės ūkiui. Žaliavinio pieno ir pieno produktų kainos sparčiai ritasi žemyn ir kol kas sunku prognozuoti, kada kainos stabilizuosis. Sankcijos ypač skausmingai palietė pieno sektorių. Žaliavinio pieno supirkimo kaina per pusantro mėnesio smuko apie 40 proc. Jei anksčiau Lietuvos smulkiems pieno gamintojams už kilogramą pieno buvo mokama apie 1 litą, tai šiuo metu ši kaina krito iki 60 centų ar net mažiau. Stambesniems ūkiams (laikantiems daugiau nei 200 karvių), pieno supirkimo kaina smuko nuo 1,20 Lt/kg iki 0,66-0,70 Lt/kg. Rusijos sankcijų fone pieno perdirbėjai pasinaudojo situacija, ypač kovodami su pieno gamintojų kooperatyvais, jiems mokėdami net mažesnes pieno supirkimo kainas, nei pavieniams pieno gamintojams. Kai kada jų siūloma pieno supirkimo kaina pavieniams pieno gamintojams siekia 10-12 centų daugiau, nei siūloma pieno gamintojų kooperatyvams.

"Puikiai suprantame, kad tai nenatūrali konkurencinė kova, siekiant sužlugdyti kooperatyvus, bet šiuo atveju turime išlikti solidarūs, nepasiduoti pieno perdirbėjų pinklėms, – sako ŽŪK "Pienas LT" valdybos pirmininkas Naglis Narauskas. – Priešingu atveju kooperacijai iškils grėsmė ir turime sukaupti visą kantrybę kol pastatysime savo pieno perdirbimo gamyklą".

Pasak jo, ir ekspertai, ir Žemės ūkio ministerijos vadovybė suvokia, jog ŽŪK "Pienas LT" pieno perdirbimo gamykla pieno sektoriuje galės užtikrinti realią situaciją rinkoje, o ne nenatūralius kainų pasiūlymus, kuriais žongliruoja didieji pieno perdirbėjai.

Valdyba priėmė sprendimą, įpareigojantį kooperatyvo vadovybę regionuose susitikti su ŽŪK "Pienas LT" nariais ir akis į akį pasikalbėti apie susidariusią situaciją rinkoje, kooperatyvo veiklą. 

© 2014 UAB "PIENAS LT"