lt en de

„Vilnius – pienininkų Meka 2015“

Garbė rengti pasaulinį pienininkystės kongresą – svarbiausią kasmet vis kitoje šalyje vykstantį pieno sektoriaus renginį – 2015 m. atiteko Lietuvai. Įvairių organizacijų atstovai ir ekspertai iš viso pasaulio svečiuosis mūsų šalyje, dalysis savo patirtimi ir įžvalgomis. Apie pasirengimo šiam svarbiam renginiui organizacinius reikalus, pasaulio ir Lietuvos pieno gamybos tendencijas "Ūkininko patarėjo" korespondentas pasikalbėjo su žemės ūkio viceministre Živile Pinskuviene. Pateikiame keletą jos minčių.

Živilė Pinskuvienė: "Pasaulinį pienininkystės kongresą kartu su Žemės ūkio ministerija rengia Traptautinė pienininkystės federacija (International Dairy Federation), kuri yra daugiau kaip prieš šimtą metų įkurta pasaulinė pieno sektoriaus organizacija, subūrusi visų sričių kompetentingiausius pienininkystės specialistus. Jos veikla apima visą pieno sektorių – nuo fermos iki stalo. IDF narės yra 57 pasaulio šalys, pagamininačios 86 proc. pasaulinės pieno produkcijos.(...)

Kuo svarbus mūsų šaliai šis kongresas?

(...) Tai aukščiausio lygio pienininkystės atstovų ir žemės ūkio politikų susitikimas, kuriame dalyvauja apie 1500 atstovų iš 60-70 šalių (...) Galimybė surengti šį kongresą, į kurį susirenka svarbiausi pasaulyje pienininkystės specialistai ir sprendimų priėmėjai, yra labai svarbus Lietuvos pienininkystės ir apskritai žemės ūkio sektoriaus pripažinimo ženklas. Kartu tai ir suteikta puiki galimybė pristatyti Lietuvą bei jos žemės ūkio ir pieno sektorių, dalyvauti Lietuvos pienininkystės specialistams ir mokslininkams, kurie pasidalys savo pasiekimais (...) Kongreso dalyviai aplankys Lietuvos pieno gamybos ūkius ir pieno perdirbimo įmones. Neabejoju, kad daugelis svečių liks maloniai nustebinti.

Praėję 2013 m. pieno sektoriui buvo išskirtiniai, ypač geri metai. Pieno vartojimas pasaulyje didėja, ne viena šalis ketina didinti pieno gamybą. Kokios tendencijos Lietuvoje?

Lietuva pasaulinėje pieno rinkoje tikrai nėra balta dėmė. Nors mūsų šalis maža, tačiau pieno sektorius vaidina ypač svarbų vaidmenį – pieno gamyba pas mus sudaro apie penktadalį visos žemės ūkio gamybos. Šis sektorius yra orientuotas į eksportą – daugiau kaip pusė supirkto pieno, perdirbto į įvairius pieno produktus, yra išvežama iš Lietuvos (...) Statistika rodo, kad mūsų pieno produktai eksportuojami į daugiau kaip 60 šalių. Ne kiekviena šalis gali pasigirti tokiais rezultatais! Eksporto geografija yra tikrai plati, tačiau dauguma produkcijos išvežama į Europos Sąjungos šalis. Kadangi populiarioji Rusijos rinka, nors ir pelninga, bet yra labai nestabili, mums būtina ieškoti naujų rinkų. Žemės ūkio ministerija tęsia pradėtus darbus dėl mėsos ir pieno produktų eksporto plėtros į Kiniją, JAV, Braziliją, Japoniją.

 

„Ūkininko patarėjas“, 2014 m. balandžio 8 d. Nr. 40 (3148)





© 2022 UAB "PIENAS LT"