lt en de

Kalėdinė dovana „Pienas LT“ iš Kinijos - ekologiškų produktų gamybos sertifikatas

Praėjusių metų lapkričio mėnesį ŽŪK „Pienas LT“ gamykloje vykęs ekologiškų produktų gamybos pagal Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinio standarto reikalavimus sertifikavimo auditas buvo sėkmingas.  Sertifikatas buvo išrašytas pernai gruodžio 31 dieną, dėl ko darbuotojai jį praminė „Kalėdų dovana iš Kinijos“.

Kuo ypatingas šis sertifikatas „Pienas LT“ ir kaip vyko sertifikavimo procesas, pasakoja kokybės vadovė Ieva Augūnaitė, kurios komanda buvo atsakinga už audito organizavimą.   

- Šis sertifikatas ypatingas tuo, kad Kinijoje negalioja pagal Europos sąjungos teisės aktų reikalavimus išduoti ekologiškumą patvirtinantys sertifikatai. Ekologiškais produktais Kinijoje laikomi tik tokie produktai, kurie yra sertifikuoti pagal Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinio standarto reikalavimus.

Ar kinų reikalavimai skyrėsi nuo kitų sertifikavimo įmonių reikalavimų?

- Kiekviena sertifikavimo įstaiga labai preciziškai žiūri į auditus, kadangi sertifikuojamos sritys nėra vienodos. Lyginant ES teisės aktų reikalavimus ir Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinio standarto reikalavimus ekologiškų produktų gamybai, kinų standartas griežtesnis, daugiau papildomų sąlygų, kurių nėra europiniame standarte. 

Kokių gavome pastabų, ką reikėjo pagerinti gamybos procesuose?

Mūsų vykdomas ekologiškų produktų gamybos procesas pilnai atitinka Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinio standarto reikalavimus. Audito metu gavome kelias smulkias pastabas, kurias iškarto po audito nesunkiai išsitaisėme.

Nors viešoje erdvėje dėl maisto produktų eksporto į Kiniją didelio optimizmo nematyti, kooperatyvo vadovai įsitikinę, kad Kinijos eko sertifikatas padidina „Pienas LT“ produkcijos pardavimų galimybes Kinijos rinkoje.

Mantas Rudaitis, „Pienas LT“ generalinis direktorius, sako, kad šitas sertifikatas yra papildoma verslo galimybė ateičiai.

- Mes tikime ekologinių produktų ateitimi, perspektyvomis verslui, todėl sertifikuojame pieno baltymų gamybą. Manome, kad tai dar viena atsivėrusi galimybė ir dar viena užsienio rinka mūsų pieno baltymų produktams „BaltMilk“. Jau ne pirmi metai garsiausi pasaulyje pieno produktų gamintojai teigiamai vertina mūsų gamybos ir produktų kokybę. Nors Kinijos rinka veriasi sunkiai visiems maisto gamintojams iš Lietuvos, tikime, kad ekologinių produktų gamybos kokybės sertifikatas sustiprins potencialių partnerių pasitikėjimą „BaltMilk“ ekologiniais produktais.  

Kaip rašoma portale https://www.researchandmarkets.com,  per pastaruosius kelerius metus Kinijoje išaugo ekologiškų maisto produktų paklausa ir gamyba. Kinija, kuri yra didžiausia maisto produktų vartotoja, taip pat yra sparčiausiai auganti maisto rinka visoje Azijoje. Tai suteikia didžiulę galimybę gamintojams padidinti žemės derlingumą naudojant ekologiškus, o ne įprastus chemijos produktus žemės ūkyje.

Manoma, kad Kinijos ekologiško maisto rinka iki 2024 m. augs daugiau nei 13 milijardų JAV dolerių. Ekologiško maisto paklausa Kinijoje pastaraisiais metais išaugo dėl socialinės ir ekonominės infrastruktūros plėtros.  Be to, sukūrus stabilų pajamų srautą  vartotojams, auga jų supratimas apie ekologiškų maisto produktų pranašumus.

ŽŪK „Pienas LT“ - didžiausias Baltijos šalių regione, atviras ir patikimas pieno gamintojų kooperatyvas

Nuo susikūrimo pradžios 2008 m. kooperatyve įgyvendinama vertikalios integracijos kooperacijos idėja, tiekiant aukštos pridėtinės vertės pieno baltymų produktus pasaulinei rinkai.

Didžiausia „Pienas LT" narių investicija - viena pažangiausių Europoje pieno perdirbimo gamyklų, pastatyta Kauno LEZ. Nuo 2017 m. pradžios pagal pažangiausias technologijas maisto pramonei čia gaminama grietinėlė ir sausi aukštos pridėtinės vertės pieno baltymų produktai - micelinio kazeino, pieno baltymų, pieno filtrato ir pieno išrūgų baltymų milteliai -  skirti išimtinai eksporto rinkoms. „Pienas LT“ gamykla turi tarptautinio maisto saugos vadybos sistemos FSSC 22000, Kosher ir Halal  Control sertifikatus, taip pat VšĮ „Ekoagros“ patvirtinamąjį dokumentą, kad gaminami produktai atitinka ekologiškų produktų gamybai keliamus reikalavimus.

© 2014 UAB "PIENAS LT"