lt en de

Tarptautinę kooperatyvų dieną minime pirmą liepos šeštadienį

Nuo 1923 metų pirmąjį liepos šeštadienį pasaulyje yra minima Tarptautinė kooperatyvų diena. Nuo 1995 metų Jungtiių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja rekomenduoja  minėti šią dieną, pripažindama kooperatinių bendrovių svarbą viso pasaulio ekonominiam bei socialiniam vystymuisi.

Kooperatinės bendrovės puoselėja savitarpio bendradarbiavimo ir pagalbos idėjas, daro teigiamą įtaką bendrai miestų, regionų  ir šalių kultūrai. Pačių narių valdomi kooperatyvai yra vertybių pagrindu veikiančios įmonės, kurioms yra svarbu efektyvumas, interesų lankstumas, šeimos aplinka ir stiprus dalyvavimo bei tapatybės išsaugojimo jausmas.

Tarptautinę kooperatyvų dieną atkreipiamas visuomenės dėmesys į kooperatinių bendrovių indėlį, taip pat primenami kooperacijos principai, skatinamos bendruomeniškumo idėjos. 2019 metais Tarptautinės kooperatyvų dienos tema yra „Padorus darbas/ Decent work“. „Kooperatyvai prisideda prie užimtumo išsaugojimo ir skatina padorų darbą visuose ekonomikos sektoriuose. Dalyvaudami kooperatyve nariai turi motyvaciją keisti savo gyvenimą, bendruomenes ir pasaulį“, - sako Tarptautinio kooperatinio aljanso (ICA) prezidentas Ariel Guarco.

Kooperacija bendrąja prasme gali būti suprantama kaip ūkininko ir žemės ūkio kooperatyvo bendras verslas, kuris abiem pusėms teikia naudą. Kooperatyvams būdinga demokratinė kontrolė, teikiant pirmenybę žmonių tobulėjimui ir socialiniam teisingumui darbo vietoje.

Lietuvoje Tarptautinės kooperatyvų dienos paminėjimas gilių tradicijų neturi. Vis dėlto, ekspertai siūlo šią dieną atkreipti dėmesį į kooperacijos pranašumus ir trūkumus, klaidas ir pergales. Minėdami Tarptautinę kooperatyvų dieną siūlome susipažinti su mokslininkų ir stipriausių pieno gamintojų kooperatyvų įžvalgomis apie kooperacijos Lietuvos žemės ūkiui svarbą.

ŽŪK „Pienas LT"- išskirtinė verslo bendruomenė Baltijos šalyse

Žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“ yra didžiausia Baltijos šalyse pieno gamintojų bendruomenė, turinti savo pieno perdirbimo įmonę. Nuo 2017 m. pagal pažangiausias technologijas maisto pramonei gaminami grietinėlė ir sausi aukštos pridėtinės vertės pieno baltymų produktai - micelinio kazeino, pieno baltymų, pieno filtrato ir pieno išrūgų baltymų milteliai -  eksportuojami į daugiau nei 30 šalių Afrikoje, Vidurio Rytų ir Azijos regionuose.  2017 m. pradžioje gamykloje „Pienas LT“ pradėti gaminti funkciniai produktai pasaulyje yra pristatomi prekės ženklo „BaltMilk" pavadinimu ir skirti sveikai mitybai, sportininkams, kūdikiams ir kt.

 

 

© 2014 UAB "PIENAS LT"