lt en de

Apie mus rašo. Pelningai dirbęs „Pienas LT“: svarbiausias tolesnio augimo veiksnys – Kinija

Žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“, dvejus metus iš eilės dirbęs nuostolingai, pernai skaičiavo pelną. Pajamas augino didėjantys gamybos mastai, o pelną didino dėl veiklos efektyvinimo sumažėjusios sąnaudos. Dabar kooperatyvas koncentruojasi į Kiniją – tikimasi, kad būtent ši rinka ateityje padės bendrovei augti.

Remiantis kooperatyvo Registrų centrui pateikta ataskaita, pernai „Pienas LT“ gavo 52 mln. Eur pajamų – 12% mažiau nei 2017 m., kai apyvarta siekė 59,37 mln. Eur. Neatsižvelgiant į tai, bendrovės pelno rodikliai keitėsi į gerąją pusę.

Efektyvino veiklą

„Pienas LT“, 2017 m. baigęs su 288.792 Eur nuostolių, pernai uždirbo 1,39 mln. Eur grynojo pelno.

„Gerus veiklos rezultatus lėmė strateginiai įmonės valdymo ir pardavimų sprendimai. Pernai dėmesys buvo skiriamas veiklai efektyvinti ir sąnaudoms mažinti“, – rezultatus komentuoja Mantas Rudaitis, „Pienas LT“ generalinis direktorius.

Veiklos sąnaudas bendrovė pernai mažino 43% – nuo 2,4 mln. iki 1,37 mln. Eur.

Prie augusių pajamų, p. Rudaičio teigimu, prisidėjo ir palaipsniui didinami gamybos mastai – paskutiniame praėjusių metų ketvirtyje kooperatyvas išnaudojo 70% savo gamybos pajėgumų, o nuo šių metų sausio gamybą padidino iki 85%. Dabar bendrovė per parą gali perdirbti 525 tonas pieno žaliavos.

„Tarp svarbiausių sėkmės prielaidų buvo efektyvesnis gamybos valdymas, išnaudojant turimus resursus, taip pat išeigų gamybos procesuose valdymas“, – priduria p. Rudaitis.

Nusitaikė į Kiniją

Ponas Rudaitis pasakoja, kad pernai „Pienas LT“ plėtėsi ir eksporto rinkose.

„Išplėsta pardavimų geografija į 34 pasaulio šalis Afrikoje, Vidurinių Rytų ir Azijos regionuose leido sumažinti pardavimų koncentraciją ES“, – teigia kooperatyvo vadovas.

2017 m. kritusios, pernai pasaulinėse rinkose stabilizavosi bendrovės gaminamų produktų kainos – mažėjančias pieno riebalų kainas atsvėrė augančios baltymų produktų kainos.

 „Be to, rinkos dalyvių lūkesčius teigiamai paveikė tai, kad Europos Komisijai pavyko parduoti beveik visas nugriebto pieno miltų atsargas iš intervencinių sandėlių“, – kalba p. Rudaitis.

Pernai daug dėmesio skyręs klientų Kinijoje paieškoms, šiemet kooperatyvas jau raško vaisius šioje eksporto rinkoje.

„Greitai čia bus išsiųsta pirmoji partija 20 tonų pieno baltymų koncentrato. Artimiausiu metu planuojame, kad pardavimai šioje rinkoje augs ir tai taps vienu svarbiausių įmonės augimo veiksnių“, – ateities planus dėsto p. Rudaitis.

Remiantis „Creditinfo“ informacija, šiuo metu „Pienas LT“ turi 198 darbuotojus. Kooperatyvas vienija 190 narių.

Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/maisto-pramone/2019/05/10/pelningai-dirbes-pienas-lt-svarbiausias-tolesnio-augimo-veiksnys--kinija#ixzz5nUi7h5Qk

© 2014 UAB "PIENAS LT"