lt en de

ŽŪK „Pienas LT"- išskirtinė verslo bendruomenė jau 10 metų

Šiandien vertikalios integracijos žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“ švenčia 10 metų jubiliejų. Didžiausia  Baltijos šalyse pieno gamintojų bendruomenė, turinti savo pieno perdirbimo įmonę, nuosekliai įgyvendina vertikalios integracijos kooperacijos idėją. Nuo 2017 m. pradžios pagal pažangiausias technologijas maisto pramonei gaminami grietinėlė ir sausi aukštos pridėtinės vertės pieno baltymų produktai - micelinio kazeino, pieno baltymų, pieno filtrato ir pieno išrūgų baltymų milteliai -  eksportuojami į 33 šalis.  Kooperatyvo narių skaičius išlieka stabilus -  195 ūkiai. Beveik 76 proc. pieno žaliavos „Pienas LT“ surenka iš kooperatyvui priklausančių stambių pieno gamintojų.

 

Šiandien pasauliniame maisto produktų ingredientų gamybos versle naujas rinkos žaidėjas gali įsitvirtinti tik su aukštos kokybės produktu iš itin aukštos kokybės žaliavinio pieno.  Tai suprato Lietuvos pažangūs pieno gamintojai, prieš dešimt metų susibūrę į kooperatyvą „Pienas LT“. Jų „plyno lauko“ investicija į gamyklą su pažangiomis technologijomis ir kokybės laboratorija prieš dešimtmetį daug kam atrodė rizikinga, o kai kam netgi pavojinga. Šiandien dviejų pelno centrų koncepcija pagrįstas didžiausias Lietuvoje pieno gamintojų vertikalios integracijos kooperatyvas žengia į naują kokybinį lygį.

2017 m. pradžioje gamykloje „Pienas LT“ buvo pradėti gaminti grietinėlė ir sausi aukštos pridėtinės vertės pieno baltymų produktai - micelinio kazeino, pieno baltymų, pieno filtrato ir pieno išrūgų baltymų milteliai. Pasaulyje šie produktai yra pristatomi prekės ženklo „BalticMilk" pavadinimu. Šiandien gamyklos pajėgumas  - 7 600 t sausų pieno baltymų per metus. 

Nors pastaraisiais metais pieno baltymų rinka išgyveno nuosmukį, vis dėlto, ji buvo pasiruošusi priimti naują žaidėją „BaltMilk“. Per metus kompanija sugebėjo pristatyti kokybiškus standartinius ir skirtingų modifikacijų bei funkcinių savybių turinčius pieno baltymų miltelius.

Šiandien „Pienas LT“ gamina aukštos kokybės pieno baltymų produktus pasaulinei rinkai ir parduoda juos 33 šalyse. Produktai gaminami pagal tarptautinius kokybės ir maisto saugos standartus bei sertifikatus FSSC 22000, Halal ir Kosher.

Nuo šių metų spalio gamykla „Pienas LT" pradėjo perdirbti ekologinį pieną ir gaminti ekologiškus pieno baltymų produktus. „Ekoagros" išduotas sertifikatas reiškia, kad bendrovė yra patikimas ekologinio pieno surinkėjas ir perdirbėjas, sąžiningai vykdo savo įsipareigojimus.

„Maisto ingredientų versle ypač svarbu funkcionalumas ir saugumas, kad nesukeltų pavojaus galutiniam produkto vartotojui. „BaltMilk“ baltymų produktus gaminame pagal individualų užsakymą, o jų saugumą ir atitikimą specifikacijoms užtikriname modernioje laboratorijoje,“ – sako Mantas Rudaitis, „Pienas LT” generalinis direktorius.

Atsižvelgdama į reiklių klientų poreikius, bendrovė gamina funkcinius produktus, skirtus sveikai mitybai, sportininkams, kūdikiams ir kt.

 

Nauja moderni pieno perdirbimo įmonė Šiaurės Europoje

ŽŪK „Pienas LT“ gamykla yra išskirtinė  ir viena iš 5 pažangiausių pieno baltymų produktus gaminančių įmonių Šiaurės Europos regione, turinčių mažai analogų visame pasaulyje. Skirtinguose gamybos etapuose yra integruoti ir klasikiniai, ir inovatyvūs pieno baltymų produktų gamybos būdai.

„Vienas svarbiausių gamybos technologijos etapų – pieno sudėtinių dalių frakcionavimas - yra originalus ir neatsikartojantis. Mūsų gamybos išskirtinumas - pieno baltymų produktų gamyba iš natūralaus pieno, nenaudojant jokių pridėtinių medžiagų“, - sako Rita Juknevičienė, vyriausioji technologė. 

Moderniausia gamybos dalis yra filtracijos – ji kitokia nei daugumoje pieno perdirbimo įmonių. Membranų ūkį sudaro membranų filtravimo sistema, kurios pagalba frakcionuojamas baltymas. Atsižvelgiant į skirtingas užduotis gamybos procese naudojamos skirtingų tipų membranos - spiralinės, keramikinės, pluoštinės. Vienos membranos atskiria  mikroorganizmus, bakterijas ir riebalų perteklių, kitos grynina arba skaido baltymą.

„Pluoštinė membrana yra didžiausia ir svarbiausia technologijos naujiena – ji frakcijonuoja baltymą į micelinį kazeiną ir išrūginį baltymą. Svarbu pažymėti, kad pieno baltymų gamybos procese naudojame tik membranas, nenaudojame jokių fermentų, rūgščių ar kitų produktų“, – tvirtina Rita Juknevičienė.

 „Gilindami technologinį procesą ir savo kompetencijas, bandome sukurti produktus, kurie atitiktų specialius klientų poreikius ir leistų gauti maksimalią naudą juos vartojant. Pavyzdžiui, optimizuojame produktų putojimą, geriname juslines savybes, stengiamės kuo mažiau pažeisti patį svarbiausią savo gaminių komponentą – baltymą“, – sako vyriausioji technologė.

 

Išskirtinis dėmesys mokslinėms naujovėms

Pasaulio pieno baltymų rinkoje „BaltMilk“ produktai  užima dar palyginti nedidelę dalį. Tuo tarpu  ŽŪK „Pienas LT“ Lietuvoje užimame aukštą 155 vietą TOP 1000 įmonių sąraše. Šiais metais įmonę verslo portalas Rekvizitai.lt suteikė garbingą „TOP įmonė 2018“ vardą.

„Lyginant su globalia pieno baltymų rinka, kurioje veikiame, esame nauja įmonė. Vis dėlto, mūsų klientų stebisi, kad neapsistojome ties standartiniais pieno baltymų produktais. Nuosekliai domimės mokslinėmis inovacijomis ir ieškome sprendimų patys, kaip sukurti produktą su įvairesnėmis funkcinėmis savybėmis. Mūsų vizija - gilinti frakcionavimo procesus ir gaminti aukštos pridėtinės vertės produktus kūdikių ir medicininės paskirties maisto segmentams“, – pasakoja ŽŪK „Pienas LT“ generalinis direktorius M.Rudaitis. 

Šiais metais įmonė pradėjo įgyvendinti projektą „Bioaktyvių komponentų gavimo iš pieno technologijos kūrimas“. Atlikus mokslinius  tyrimus ir eksperimentinės plėtros veiklas, bus sukurti technologiniai procesai, kurie leistų išgryninti ir koncentruoti aukštos pridėtinės vertės bioaktyvius komponentus iš pieno baltymų ir laktozės bei leistų šiuos procesus optimizuoti ne tik laboratorinėmis, bet ir gamyklinėmis sąlygomis. Sukurti produktai – aukštos pridėtinės vertės bioaktyvūs pieno komponentai - gali būti naudojami klinikinio, kūdikių ir funkcinio maisto gamyboje.

„Gyvename pasaulyje, kuriame norime ne tik būti sėkmingi finansiškai, bet ir jaustis laimingi. Gaminame funkcinius priedus, kad žmonės jaustųsi sveikesni ir laimingesni. Mūsų komandai svarbu, kad partneriams būtų malonu su mumis bendrauti ir daryti bendrą verslą. Siekiame, kad dienos pabaigoje abi pusės pasididžiuotų: vieni - pelningu sandoriu, o kiti - patikimu partneriu“ – sako M.Rudaitis.

 

© 2014 UAB "PIENAS LT"