lt en de

Kaip ugdyti pieno ūkių vadybininkus?

Bram Prins, taikomųjų mokslų Aeres Universitetas

 

Nyderlandų Aeres universitete Drontene, kuriame dirbu, mokosi studentai viso pasaulio. Visame pasaulyje jaučiama didelė aukštos kvalifikacijos pieno ūkių vadybininkų paklausa. Viena didžiausių žmogiškųjų išteklių vadovų galvos skausmo priežastis - kaip  pritraukti tinkamus žmones į pieno ūkius.

Taigi, kaip motyvuoti ūkių darbuotojus? Gyvenimas rodo, kad tai yra sudėtinga užduotis. Pavyzdžiui, Kinijoje kai kuriuose ūkiuose auginama  daugiau kaip 10 000 karvių. Į šiuos ūkius atvyksta dirbti specialistai net iš JAV. Tačiau po 2 metų jie „sudega“ ir grįžta į namo. Tai pastebime ne tik Kinijoje. Kaip elgtis tokioje situacijoje? Būtent apie tokias problemas  dažniausiai diskutuoju su savo studentais, ūkininkais ir ūkių vadovais.

Kultūriniai skirtumai 

Spręsdami šias praktines problemas, ieškome atsakymo į svarbiausią klausimą, kaip įveikti skirtingų šalių kultūrinius skirtumus. Žinoma, samdomas ūkio vadybininkas atvykęs iš užsienio negali pakeisti įpročių ir įveikti kultūrų skirtumus. Vienintelis tinkamas būdas išspręsti šias problemas yra pripažinti skirtumus ir priimti juos. Tokiu būdu išauga galimybė padidinti  darbuotojų motyvaciją.

Ar darbuotojai turi naudos jei ūkis yra pelningas?

Jei esate ūkio vadybininkas užsienietis turėtumėte paklausti savęs: ar darbuotojai gauna naudos, jei, pavyzdžiui, ūkis yra pelningas? Norėdami į šį klausimą atsakyti praktikoje, būtina sukurti gerą ūkio valdymo sistemą, kuri remiasi patikimais skaičiais. Ūkio vadovas turi žinoti, kokie duomenys ir rezultatai lemia pagrindinius ūkio veiklos rezultatus. Tai apima ne tik techninius duomenis, bet ir ekonominius rodiklius.

Iššūkiai dėl duomenų

Vis dėlto, dirbant su duomenimis taip pat kyla problemų. Ar darbuotojai sugeba sujungti skirtingus duomenis? Pvz., itin žemos pašarų sąnaudos dažnai atneša papildomų veterinarijos kaštų. Konkretūs  veiksmai turi būti išmatuojami.

Antra, darbuotojai turi suvokti ūkio tikslus, kuriuos kelia ūkininkas arba ūkio vadovas. Ūkio tikslai nebūtinai reiškia uždirbti kuo daugiau pinigų. Pavyzdžiui, Jungtiniuose Arabų Emyratuose pagrindinis tikslas gali būti nepriklausomybė nuo importuoto maisto, atsižvelgiant į Kataro politiką šiuo metu. Kitas ūkio savininko tikslas gali būti tapti lyderiu savo šalyje pagal primelžiamo pieno kiekį iš vienos karvės.

Ūkių savininkų tikslai turi būti aiškūs

Pernai lapkritį su 31 studentų grupe lankėmės Estijoje. Išbandėme kai kurias aukščiau aprašytas priemones. Rezultatai maloniai nustebino mane ir mūsų partnerius iš Estijos Maaülikool universiteto. Supratome, kaip svarbu, kad ūkio savininkų tikslai būtų aiškūs. Svarbu pasirinkti gerą ir patikimą  sistemą, kuri remiasi patikimais duomenimis, išverstais į finansinius ekonominius rodiklius. Jei jūsų ūkio darbuotojai dalyvauja šiame valdymo procese, jų motyvacija gali išaugti.

Išversta iš  „Dairy Global“, 2018 m. sausio 4 d.

http://www.dairyglobal.net/Market-trends/Articles/2018/1/How-to-train-our-farm-managers-231361E/





© 2022 UAB "PIENAS LT"