lt en de

Iš projekto tampame tvariu ir sėkmingu verslu, pasaulinės pieno rinkos žaidėju

ŽŪK „Pienas LT“ vertina septynerius metus trukusio investicinio projekto rezultatus ir planuoja verslo strategiją artimiausiems metams. Į vienos moderniausių pieno perdirbimo gamyklų Europoje statybas kooperatyvo nariai investavo 27 mln. Eur, Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto parama sudarė 17, 9 mln. Eur.  Nuo 2008 metų į projektą „Pienas LT“ iš viso buvo investuota 44,961 mln. Eur.

„Prieš devynerius metus susibūrėme į kooperatyvą dėl ekonominių interesų, kad turėtume palankesnes derybines dėl aukštesnės pieno supirkimo kainos pozicijas. Šiandien, pastatę gamyklą ir įdiegę naujausią technologiją, gaminame aukštos pridėtinės vertės pieno produktus pasaulinei rinkai,  kuriame naudą mūsų kooperatyvo nariams ir toliau telkiame atvirą ir tvirtą bendruomenę. Suprantame, kad apsijungę turime daugiau galimybių įprasminti savo verslą, užsitikrinti kiekvieno ir visų mūsų sėkmę“, – sako ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas.

Kauno LEZ veikianti gamykla yra viena iš penkių panašaus pobūdžio  šiuo metu veikiančių Europoje. Vokietijos bendrovės “Pentair Südmo”, kuriai priklauso technologinės įrangos intelektinės teisės, sumontuoti pieno baltymo koncentratų džiovinimo bokštai yra vieni didžiausių ir našiausių Baltijos regione. Per parą čia vidutiniškai perdirbama apie 400 t pieno, kurį 23 pienovežiai kasdien suveža iš 219 kooperatyvo narių.

2016 m. vasarą pradėjusi veikti gamykla, nuo 2017 m. pradžios išimtinai eksporto rinkoms gamina sausus aukštos pridėtinės vertės pieno produktus, naudojamus funkcinio maisto gamyboje. Gamykloje iš žaliavinio pieno pagal pažangiausias technologijas gaminami pieno išrūgų baltymų, kazeino ir pieno baltymų koncentratai, laktozės filtratas ir grietinėlė. Visa produkcija eksportuojama į Vakarų Europą, Kiniją, Japoniją, Jungtinius Arabų Emyratus ir kitas šalis. Gamykla turi pasaulinį maisto kokybės standarto sertifikatą FSSC, ir liudijimus, kad gaminami komponentai tinkami  Kosher ir Halal kokybės maisto gamybai.

Šiandien įmonėje keturiomis pamainomis dirba 198 aukštos kvalifikacijos darbuotojai, tarp kurių yra 6 mokslo daktarai. Keli iš jų mokslo daktaro laipsnius ir tarptautinę patirtį biotechnologijos srityje įgijo Prancūzijoje ir Danijoje. Pastaraisiais metais „Pienas LT" glaudžiai bendradarbiauja su Kauno ir Vilniaus akademine bendruomene maisto biotechnologijų srityje.  

Įgyvendindamas investicinį projektą, ŽŪK įveikė nemažai kliūčių, priėmė daug iššūkių. ,,Buvo daug abejojančių, ar mums pavyks. Slogūs prisiminimai išliks ilgam apie gamyklai įrangą planavusios tiekti bendrovės „Finnah GmbH Prozess und Verpackungstechniks“ bankrotą, aukštų pareigūnų priekaištus ir konkurentų gąsdinimus. Tai buvo sunkiausias kooperatyvo išbandymas, kuris kartu atskleidė narių vienybę ir užsispyrimą. Per savo gyvavimą kooperatyvas tapo unikaliu reiškiniu pieno sektoriuje ir visame žemės ūkyje. Dabar iš projekto tampame tvariu ir sėkmingu verslu, pasaulinės pieno rinkos žaidėju“, - sako N.Narauskas.  

Pienas LT skaičiais

 • 2008  m. gruodžio 21 d. 150 pieno gamintojų įkūrė ŽŪK „Pienas LT“.
 • Šiandien „Pienas LT“ vienija 219 pieno gamintojų.
 • 2008 – 2017 m. bendros investicijos į projektą „Pienas LT“ sudaro 44,961 mln. Eur.
 • 24 proc. bendros projekto vertės sudaro investicijos į pastatus ir infrastruktūrą.
 • 75 proc. bendros projekto vertės sudaro technologinės linijos nuo pieno priėmimo, saugojimo ir baigiant filtracijos bei džiovyklų įranga. 
 • Nuo įkūrimo pradžios ŽŪK gavo 19,681 mln. Eur ES paramos.
 • 2009 - 2014 m. „Pienas LT” autoparkas įsigijo 23 naujus pienovežius, kurių bendra vertė 3 681 923 Eur. NMA skirta ES parama sudaro 1 437 066 Eur.  
 • 2009 – 2017 m. ŽŪK sumokėjo 2,530 mln. Eur mokesčių į Lietuvos biudžetą.
 • Sukurta 198 darbo vietų.    
 • Kasdien gamykla perdirba vidutiniškai 400 t pieno.
 • Šiuo metu „Pienas LT“ nariai melžia 17 000 karvių.
 • Nuo 2017 m. pradžios „Pienas LT“ superka  10 proc. viso Lietuvoje gaminamo pieno.

Apie investicinį projektą:

ŽŪK “Pienas LT” investicinį projektą “Žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT” plėtra įkuriant naują modernią pieno perdirbimo gamyklą” pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės “Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas” antrąją veiklos sritį “Pieno sektoriaus modernizavimas, įkuriant naujas pieno perdirbimo įmones” parėmė Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika. Bendra projekto vertė 44, 961 mln. Eur su PVM. ES ir Lietuvos Respublikos parama sudaro apie 17,9 mln. Eur.

 • 2010 m. spalio 1 d. ŽŪK „Pienas LT” pasirašė sutartį su NMA dėl 14,48 mln. Eur paramos skyrimo pieno perdirbimo gamyklos statybai.
 • 2013 m. gegužės 15 d. pasirašyta  sutartis su generaliniu rangovu UAB „Autokausta”, kuri netrukus Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje pradėjo gamyklos statybas.
 • 2016 m. vasarą „Pienas LT" gamykla pradėjo veikti. Iš pradžių ji perdirbo pieną į grietinėlę, išrūgų, kazeino, laktozės ir pieno baltymų koncentratus.
 • 2017 m. sausio mėnesį išimtinai eksporto rinkoms įmonė pradėjo gaminti sausus aukštos pridėtinės vertės pieno produktus,

Daugiau informacijos suteiks

Snieguolė Matonienė

ŽŪK „Pienas LT" komunikacijos vadovė

Tel.nr.: +370 612 00825

snieguole.matoniene@pienaslt.eu

 

© 2014 UAB "PIENAS LT"