lt en de

Virginija Baltraitienė: „Pienas LT“ perdirbėjams tampa labai rimtu konkurentu“

Penktadienį ŽŪK „Pienas LT“ gamykloje apsilankiusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pati įsitikino, jog pieno gamintojai ištęsėjo pažadus ir gamykla veikia, o pieno baltymų produkcija parduodama į Graikiją, Didžiąją Britaniją ir Olandiją. Tačiau pagrindinis ministrės vizito tikslas buvo kitas. Lietuvos pieno gamintojai jau kurį laiką sutartinai ragina ŽŪM skirti 4 mln. eurų paramą „Pienas LT“, nes ministerijoje veikiantis Projektų atrankos komitetas abejotinomis aplinkybėmis „Pienas LT“ paraišką grąžino vertinti Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Pastaroji institucija net du kartus skyrė aukščiausius įvertinimus „Pienas LT“ projektui. Vakar NMA vadovas Erikas Bėrontas darsyk ministrei pakartojo, kad agentūra nemato jokių kliūčių „Pienas LT“ projekto rėmimui. Po vizito gamykloje V. Baltraitienė atsakė ir į žurnalistų klausimus.

Kaip įvertintumėte susitikimo rezultatus?

Aiškinomės ir teisinius, ir techninius klausimus. Sutarėme, kad iki rugpjūčio 25 d. vėl turėtų įvykti Projektų atrankos komiteto posėdis.

Kas turėtų padėti po sprendimu parašą?

Pagal galiojančią tvarką parašą turės padėti Žemės ūkio ministerijos kancleris.

Ar dabar jau užteks argumentų jam pasirašyti po projektu, kai apsilankėte gamykloje?

Man dabar tų argumentų priimti sprendimą ir skirti pinigus jau užtenka. Tikiuosi, kad tų argumentų užteks ir komiteto nariams.

Ar gerai supratome, kad Jūs kliūčių skirti lėšas projektui nebematote?

Pagal tai, kokią informaciją gavau, kliūčių nematau.

O ką pamatėte gamykloje?

Pamačiau, kad iš tikrųjų darbai eina į priekį. Gamykla ne tik perka džiovinimo paslaugą, bet ir, panašu, pati greitai džiovins produkciją.

Ar susidūrėte su pieno perdirbėjų spaudimu, kad ŽŪK „Pienas LT“ nebūtų skirta parama?

Spaudimo, kad man taip sakytų, nebuvo, bet domėjimasis išties yra.

Šią savaitę susitikote su pieno perdirbėjais. Ką su jais aptarėte?

Susitikime daugiausiai kalbėjome apie pieno supirkimo kainas. Mes matome, kad pasaulinėje rinkoje kainos šiek tiek kyla. Iš perdirbėjų irgi išgirdau pažadą, kad jie taip pat didins pieno supirkimo kainas. Visos įmonės pateikė, kad kainas kilstels po 1-1,5 euro cento už kilogramą. Kalbėjome, kur perdirbėjai išveža produkciją ir kaip didina eksportą. Iš pačių perdirbėjų pusės buvo domėjimasis „Pienas LT“ projektu.

O jūs, ministre, neklausėte perdirbėjų, kodėl jie tik dabar susirūpino pieno supirkimo kainų didinimu, kai tai buvo galima daryti ir prieš mėnesį, kuomet ŽŪK „Pienas LT“ gamykla dar neveikė?

Jie pieno supirkimo kainas didina ne dėl „Pienas LT“, nes rudeniop pieno supirkimo kaina visada didėdavo. Tiesiog Lietuvoje mažėja pieno kiekis. Liepos mėnesį šalyje pieno primelžta 4 proc. mažiau, palyginti su praėjusių metų liepos mėnesiu. Pieno perdirbėjams tai iš tikrųjų baimę keliantis faktas likti be pieno (…) Kitas dalykas, jeigu pajėgumus didina „Pienas LT“, tai perdirbėjams šis faktas irgi yra smūgis. Nes jei ir „Pienas LT“ didina pieno supirkimo kainą, kooperatyvas perdirbėjams tampa labai rimtu konkurentu ir nė vienapieno perdirbimo įmonė nėra tuo patenkinta.

 

Agroeta





© 2022 UAB "PIENAS LT"