lt en de

ŽŪK “Pienas LT” vasario 29 d. pradėjo plėtros kampaniją, siekiant ne tik išplėsti narių skaičių, bet ir sukonsoliduoti didesnį pieno kiekį naujai pastatytai pieno perdirbimo gamyklai. Jau gauta dešimtys anketų ketinančių stoti į kooperatyvą, pasirašytos ir pasirašomos sutartys dėl pieno tiekimo ŽŪK „Pienas LT“, todėl jau dabar galima sakyti, kad plėtra prasidėjo sėkmingai. Vienas pirmųjų kooperatyvo narių, prisijungęs prie „Pienas LT“, ūkininkas Alfredas Nausėda įsitikinęs, kad tik kooperacija gali padėti pieno gamintojams išlikti per pieno sektorių apėmusią krizę. „Pieno sektoriuje esu nuo 1995 metų ir tokios gilios krizės išties nėra buvę“, – sako A. Nausėda. Ūkininkas neabejoja, kad ne tik pieno supirkimo kaina lemia ūkininko sėkmę. Lenkijos patirtis rodo, kad vertikaliai integruota kooperacija ir tinkamas valstybės požiūris gali užtikrinti ūkininkams teisingas pajamas. „Pas kaimynus valstybė kompensuoja net 80 proc. pašarų įsigijimo išlaidų, remiamas ir karvių įsigijimas, taikomos PVM lengvatos maisto produktams. Prie to pridėjus ir kooperaciją, užtikrinama pieno ūkių ateitis“, – sako A. Nausėda.

Jis patikino, kad nevertėtų pernelyg smerkti pieno perdirbėjų, kurie moka pernelyg mažas pieno supirkimo kainas. „Tos šeimos, kurios per privatizaciją palankiomis sąlygomis įsigijo pieno perdirbimo įmones, nepažeidė taisyklių ir mes pernelyg lengvai tas įmones atidavėme, todėl šiandien už pieną jie moka tiek, kiek nori. Mums belieka išeitis kuo greičiau paleisti „Pienas LT“ gamyklą ir tuomet nuo perdirbėjų malonės nebepriklausysime“, – įsitikinęs ūkininkas. Jis ragina vis dar neapsisprendusius ūkininkus kuo greičiau prisijungti prie ŽŪK „Pienas LT“. „Be to, kiek pasikalbu su kolegomis, vis dar nesančiais kooperatyvo nariais, tai išgirstu, kad jiems ir gaila pasitraukti iš pieno ūkio: įsigyta daug brangios technikos, investuota į šaldytuvus, melžimo įrangą. Tad, manau, neverta ilgai svarstyti – kooperacija yra vienintelė mūsų išeitis“,  neabejoja A. Nausėda.

Kita naujai prie ŽŪK „Pienas LT“ prisijungusi narė Violeta Krikščiūnienė pasakojo, ilgai galvojusi apie prisijungimą prie „Pienas LT“. „Laukiau, tempiau laiką, tikėjausi, kad „Žemaitijos pienas“ kainas galbūt padidins, bet to neįvyko ir neapsikenčiau. Vien iš principo, net ne dėl kainos,  prisijungiau prie ŽŪK „Pienas LT“, pasakiusi, kad gana smaugti ūkininkus“, – pasakojo tvirta žemaitė. Jos teigimu, kuo greičiau ūkininkai susijungs į vieną kumštį, tuo bus geriau visiems. Per pirmas savaites ŽŪK „Pienas LT“ nariais jau tapo Jonas Živatkauskas, V. Krikščiūnienė ir A. Nausėda. Netrukus prie kooperatyvo prisijungs ir dar keli nariai. Administracija dirba ir su potencialiais nariais, kurių anketos yra gautos.

Lengvatines naujų narių priėmimo taisykles vasario 18 d. patvirtino aukščiausias ŽŪK “Pienas LT” valdymo organas – Visuotinis narių susirinkimas. Esminė naujų narių priėmimo aplinkybė – tikslinį pajinį įnašą kartu su kitais finansiniais įsipareigojimais ūkininkas ar bendrovė galės sumokėti per maksimaliai ilgą laikotarpį, siekiantį nuo 4 iki 14 metų. ŽŪK “Pienas LT” svetainėje internete (www.pienaslt.eu) veikia speciali skaičiuoklė, kurioje įvedus per metus pagaminamo pieno kiekį kilogramais, bus preliminariai apskaičiuota, koks būtų tikslinio pajinio įnašo dydis ir  per kiek metų pieno gamintojui teks jį įmokėti. Šalia skaičiuoklės galima užpildyti ir preliminarią stojimo paraišką bei ją čia pat nusiųsti internetu.





© 2022 UAB "PIENAS LT"